«Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…»: у Франківську покажуть унікальну соборну коляду (фото)

 • Сьогодні, 24 грудня, у Івано-Франківському драмтеатрі розповіли про прем’єрну постановку – різдвяних набутків «Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…».

  Франківський драмтеатр пропонує унікальну соборну коляду, де традиції гуцульського плєсу поєднано із такими ж давніми традиціями бурсацього вертепу з Великої України.

  “Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…” – це феєрична коляда-притча про те, що є основою життя на землі, про те, що єднає людей у народ і дає світлу Різдвяну надію на єдність у любові, як і було задумано Богом з початку віків. А також, рідкісні автентичні та відомі колядки, плєси, набутки з усієї України та містична історія Різдва у виконанні акторів театру занурять в атмосферу свята, примусять посміхнутися та замислитись над вічним.

  “Завтра відбудеться чудова прем’єра. Ми вже декілька років думали про те, що коли приходять свята, люди хочуть відпочивати з колядою. Тому ми підійшли до цього дуже унікально. Ми зробили неперевершену версію вистави. Завтра ми відродимо усі традиції коляди, які були 150 років тому. Весь колектив театру залучений до вистави”, – каже директор Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

  Інсценізацію цих різдвяних набутків здійснив народний артист України Ростислав Держипільський, взявши за основу епохальні праці Володимира Шухевича “Гуцульщина”, Станіслава Вінценза “На високій полонині”, а також новелу Василя Стефаника “Побожна” та віднайдене в архівних матеріалах музично-драматичне дійство XVIII – го століття – вертеп.

  Нагадаємо, у Франківську водинадцяте проведуть фестиваль “Коляда на Майзлях”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!