Сьогодні, 24 грудня, у Івано-Франківському драмтеатрі розповіли про прем’єрну постановку – різдвяних набутків «Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…».
Франківський драмтеатр пропонує унікальну соборну коляду, де традиції гуцульського плєсу поєднано із такими ж давніми традиціями бурсацього вертепу з Великої України.
“Коляда та й плєс. Ізпрежди віка…” – це феєрична коляда-притча про те, що є основою життя на землі, про те, що єднає людей у народ і дає світлу Різдвяну надію на єдність у любові, як і було задумано Богом з початку віків. А також, рідкісні автентичні та відомі колядки, плєси, набутки з усієї України та містична історія Різдва у виконанні акторів театру занурять в атмосферу свята, примусять посміхнутися та замислитись над вічним.
“Завтра відбудеться чудова прем’єра. Ми вже декілька років думали про те, що коли приходять свята, люди хочуть відпочивати з колядою. Тому ми підійшли до цього дуже унікально. Ми зробили неперевершену версію вистави. Завтра ми відродимо усі традиції коляди, які були 150 років тому. Весь колектив театру залучений до вистави”, – каже директор Івано-Франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.
Інсценізацію цих різдвяних набутків здійснив народний артист України Ростислав Держипільський, взявши за основу епохальні праці Володимира Шухевича “Гуцульщина”, Станіслава Вінценза “На високій полонині”, а також новелу Василя Стефаника “Побожна” та віднайдене в архівних матеріалах музично-драматичне дійство XVIII – го століття – вертеп.
Нагадаємо, у Франківську водинадцяте проведуть фестиваль “Коляда на Майзлях”.
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/79913854_2437111666562521_2558905321267396608_n-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/80070986_1042041952824714_847128216907808768_n-1-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/80100431_2728488777245608_5681869839979773952_n-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/80693854_580816336028885_3479951050620796928_n-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/80855778_2586901494763277_1612670210018377728_n-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/81213800_459951648024164_1481373313182728192_n-1230x912.jpg)
![](http://gk-press.if.ua/wp-content/uploads/2019/12/81214297_707353106338979_480020139299831808_n-1230x912.jpg)