• Команда “20 днів у Маріуполі” привезла переможну статуетку Оскара в Україну

  • 19 квітня режисер Мстислав Чернов повернувся в Україну.

    Творець документального фільму “20 днів у Маріуполі”, який здобув історичну перемогу на премії Оскар 2024, привіз статуетку до Києва.

    Разом із Мстиславом Черновим додому повернулись продюсерка Василиса Степаненко та фотограф Євген Малолєтка. Творці переможної стрічки привезли також нагороду BAFTA, пише 24 Канал.

    Команда “20 днів у Маріуполі” привезла Оскар в Україну

    Режисер Мстислав Чернов, продюсерка Василиса Степаненко та фотограф Євген Малолєтка, отримали перший в історії України Оскар за документальний фільм про облогу російською злочинною армією українського міста. За цю роботу вони також здобули ряд кінонагород, включаючи BAFTA.

    А тепер команда привезла переможні статуетки до Києва. Ці нагороди будуть виставлені в українському офісі американського інформаційного агентства Associated Press.

    “Раді повернутися в Україну. Ми відчували підтримку українців – це те, що не встигли сказати зі сцени кінопремії”, – звернувся до людей Чернов у будівлі вокзалу.

    Творці “20 днів у Маріуполі” вдячні українцям: що вони кажуть

    Творці висловили свою вдячність українцям і згадали бійців, які допомогли вирватися з оточеної лікарні у Маріуполі – 73 центр ССО, зазначивши, що деякі з них досі продовжують боротися на фронті.

    Євген Малолєтка також повідомив, що фотографії та відео з оточеного росіянами міста допомогли багатьом людям, які перебували поза Маріуполем, знайти своїх рідних.

    “Люди просили “зніміть нас”. Вони не сподівались, що щось зміниться, що війська НАТО прийдуть і прорвуть цю блокаду. Для людей важливо знати, що їх чують”, – сказала команда фільму.

    Режисер документальної стрічки зазначив, такі моменти в житті нашої країни, зокрема, як перемога на Оскарі, дають сили людям, яким не байдужа доля України: військовим, лікарям та багатьом іншим.

    Творці щасливі й вдячні за те, що змогли виїхати із Маріуполя і створити такий важливий для країни фільм та сподіваються, що місто звільнять, а всі воєнні злочини будуть покарані.

    До теми: “20 днів у Маріуполі” будуть доступні до перегляду на Netflix вже з 21 квітня

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

    НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

    Деркачова ОльгаДеркачова Ольга

    Тужливі пісні мого народу

             Пам’ятаєте, як буквально кілька тижнів тому нашу спільноту тіпало від гніву та обурення після почутого від Папи Римського про український білий прапор? Ми одразу зробили тисячу та один мем, розродилися обурливо гнівними поетичними та прозовими опусами-дописами у соцмережах. І готові були ледь не на Святому Письмі присягати, що ми будемо битися за Україну, за

    Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

    Люди, які бояться не обстрілів, а окупації

    Волонтерство на Донеччині. Погляд зсередини. Побутує думка, що на сході лишились одні ждуни. Ніби й так майже всі були сепарами, невеличка кількість патріотів давно виїхала, а лишились тільки ті, хто чекає рускій мір (ну і, звісно ж, працює на ворога). Багатьом зручно так думати. Помічаю це в особистих розмовах і соцмережах. Але ж як  воно

    Магда ЄвгенМагда Євген

    Пропорція для Путіна

    Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

    Волошин ТарасВолошин Тарас

    Вакцинація і Конституція

    Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює