Комерційна нерухомість в Івано-Франківську: окупність та пропозиції

 • Аналітичний центр будівельної компанії «Благо» дослідив актуальні пропозиції на ринку комерційної нерухомості Івано-Франківська. Лідерами за попитом залишаються торговельні приміщення з оптимальним терміном окупності 3-5 років. На другому місці – офісні приміщення (7-9 років окупності), менш затребуваною є нерухомість готельно-ресторанного та складського типу із терміном окупності більше 15 років.

  Розмаїття пропозицій та динаміка цін на нежитлову площу визначається багатьма чинниками. Проаналізуємо деякі з них.

  Локація

  Відповідно до місця розташування, розрізняють комерцію у центрі та у спальних районах. Історична частина міста – «стометрівка» – є осередком ділового життя Прикарпаття, тут розташовані головні державні установи та приватні комерційні структури. Тому великий попит існує на приміщення адміністративно-офісного та торговельного призначення. Друге кільце охоплює довколишні центральні вулиці (Незалежності, Бельведерська, Шевченка, Грушевського), де пропонують елітну нерухомість для бізнесу. Активний попит на торговельні та офісні приміщення є у ЖК Royal Hall, що розмістився поблизу найбільшого міського парку ім. Т. Шевченка.

  У приміських районах квартальні забудови мають розвинену внутрішню інфраструктуру. Широким попитом тут користуються приміщення під супермаркети, фітнес-клуби, СПА-центри.

  Перша лінія комерції – найпрестижніший та найбільш затребуваний сегмент, оскільки тут сформувалася активна пішохідна зона та стабільний грошовий потік. Відповідно, вартість такої нерухомості стартує з позначки 1000 доларів за кв.м.

  Поверх

  Традиційно найдешевшим є цокольний (нульовий) поверх, який переважно має велику площу (100-300 кв.м), низький рівень сонячного світла. Тут розміщуються зазвичай торгово-розважальні заклади. Вартість цокольного поверху становить від 500 до 1300 доларів за кв.м.
  Перший та другий поверхи мають широкий спектр застосування. Вища вартість тут мотивована престижністю та більшим попитом.
  Ціна першого поверху коливається в діапазоні 800-2500 доларів за кв.м. Другий нежитловий поверх коштуватиме 700-1200 доларів за кв.м, а третій – від 700 до 1100 доларів за кв.м.

  Історична будівля та новобудова

  Вторинний ринок тримає покупця низькою ціною, яка, однак, залежить від стану будинку, наявності ремонту, справності комунікацій. У центрі більшість старих будівель належать до пам‘яток архітектури, тому на орендарів та власників поширюються обмеження щодо зміни фасаду.

  У новозбудованих житлових комплексах використовують монолітно-каркасний тип будівництва, що надає підприємцям ширші можливості зонування простору, відповідно до потреб бізнесу.
  Купити якісне комерційне приміщення в Івано-Франківську можна у ЖК «Паркова алея», Comfort Park, містечку «Соборне» від будівельної компанії «Благо».

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!