Комісія із порятунку озера

  • Дискусія про забудову зелених зон довкола озера нарешті стала публічною і офіційною. Минулого четверга, 5 травня, відбулося перше засідання тимчасової депутатської комісії, яка розглядатиме незаконну забудову на берегах міського озера, зокрема ситуацію зі скандальною ділянкою з боку вулиці Ленкавського, на якій будує ПП «Вамбуд».

    Нагадаємо, депутатську комісію на прохання активістів «Вільного озера» було створено рішенням сесії міської ради. Підставою став проект рішення про поділ земельної ділянки з подальшим облаштуванням скверу на одній частині, який ініціював директор ПП «Вамбуд», депутат міськради Микола Ковальчук. Активісти вважають, що це питання є важливим для цілого міста, адже йдеться про зелену зону загального користування. А оскільки на ділянці ведеться скандальна забудова з численними порушеннями, питання вирішувалося у судах, які ще досі тривають, то виносити проект на сесію без ретельного обговорення і вивчення всіх нюансів не можна.

    До складу тимчасової депутатської контрольної комісії увійшли депутати Віталій Мерінов (голова комісії), Володимир Балагура, Андрій Строїч, Ігор Корсун, Василь Ревчук, Андріан Волгін та активісти «Вільного озера» з правом дорадчого голосу Тарас Случик, Наталія Сербин та Наталія Голомідова. На перше засідання не прийшли Балагура, Ревчук і Случик, але роботі це не завадило – палка дискусія тривала понад дві години.

    13183231_847849988658627_201868429_n

    Спершу депутати з’ясовували, чи проект рішення щодо поділу ділянки, який Микола Ковальчук планував винести на найближчу сесію міської ради, є законним. Директор департаменту правової політики міськради Надія Кедик розповіла, що проект є цілком законним: «Проект рішення про поділ ділянки виноситься на сесію департаментом комунальних ресурсів. Йшла мова про поділ земельної ділянки під незавершене будівництво, на яке 9 лютого 2015 року було оформлено договір купівлі-продажу незавершеного будівництва. ПП «Вамбуд», яке має зареєстроване незавершене будівництво, відповідно до ст. 120 Земельного кодексу, а також вимог Цивільного кодексу, має право на відведення ділянки під вказане незавершене будівництво, яка необхідна для обслуговування цього будинку».

    Активісти запитали, чи незавершене будівництво – це один будинок, чи також два фундаменти, збудовані поруч, оскільки Микола Ковальчук раніше заявив, що хотів би добудувати на цій ділянці три будинки. Надія Кедик відповіла, що у договорі такої інформації немає. Тоді активісти звернули увагу на те, що в лютому 2015 року на цій ділянці був лише один фундамент. Тобто договір купівлі-продажу може стосуватися лише одного будинку, а два інші фундаменти були визнані самочинним будівництвом.

    Заступник директора департаменту комунальних ресурсів міськради Кирило Обладан підтвердив, що проект поділу ділянки не суперечить законодавству. Зараз ділянка перебуває у комунальній власності, але ПП «Вамбуд» як власник об’єкта нерухомості на ній має право на отримання земельної ділянки в оренду в такому обсязі, як визначить сам, або у повному обсязі – 1,88 га. «Згідно з поданою схемою, ділянка теоретично може бути поділена на дві частини: 1,26 га і 0,62 га», – зазначив Обладан.

    Микола Ковальчук пояснив, що хоча він має законне право просити ділянку в розмірі 1,88 га, він цього не робить, натомість пропонує розділити її. «Питання набуло такого резонансу, що складається враження, що в місті ніхто більше нічого не будує, а є тільки один поганий чоловік Микола Ковальчук і ПП «Вамбуд». Ми хочемо показати, що це не так. Щоб згладити цей резонанс, ми внесли пропозицію про поділ ділянки і відмовляємося від однієї частини. Одну з частин (0,62 га – авт.) відразу пропонуємо на тому ж засіданні сесії перевести під сквер, який облаштуємо за власний кошт. Це немала інвестиція – понад 5 мільйонів гривень. Собі просимо залишити таку площу, щоб нам було економічно доцільно обслуговувати вищевказаний будинок», – сказав він.

    На запитання активістів, що ж це має бути за будинок – фізкультурно-оздоровчий комплекс, як вказано у декларації про початок виконання будівельних робіт, чи все-таки житло, Микола Ковальчук пробував не відповідати. Наталія Сербин присоромила депутата і нагадала, що його обрала громада і він як публічна людина має говорити людям правду. Врешті Ковальчук визнав: «На даний момент це споруда фізкультурно-оздоровчого комплексу з готелем. Якщо мені в подальшому нададуть можливість перевести її в житло, я переведу».

    Депутат дивувався, чому житловий будинок, на думку активістів, набагато прикріший, ніж готель. Активісти пояснили, що це зелена зона, тому житло там не можна будувати в принципі. А Сергій Чирва нагадав, що свого часу депутати не голосували за передачу цієї зеленої зони в оренду – колишнього мера змусили укласти договір оренди з екс-орендарем Ріафетом Гасимовим рішенням суду.

  • Адріан Волгін, воїн АТО, зауважив, що озеро врятувало йому психіку: «Коли я повернувся після полону, я щодня йшов на той бік озера і відчував там спокій. Там завжди багато спортсменів і відпочивають пенсіонери, і я буду їх захищати. Я хочу, щоб на тому боці не було будинків. Якщо там будуть стояти будинки – а ви говорите не про один будинок, а про три в обмін на скверик, то спокою там не буде».

    Микола Ковальчук неодноразово наголошував, що цей проект про поділ ділянки не має ніякого відношення до подальшої забудови. На думку активістів, це маніпуляція, адже «Вамбуд» – будівельне підприємство, а пан Ковальчук – бізнесмен. Тобто кінцевою метою цих всіх дій є забудова цієї ділянки з метою отримання прибутку. Тому активісти запропонували членам комісії не з’ясовувати законність чи незаконність цього проекту поділу ділянки, а ретельно вивчити ситуацію, що стосується історії цієї ділянки загалом.

    А історія її дуже складна: два порушених прокуратурою кримінальних провадження, незакінчений судовий процес за позовом ГО «Поступовий гурт франківців», два фундаменти, визнані самочинним будівництвом, а на місці, де зараз ПП «Вамбуд» пропонує збудувати сквер, – засипане ним же озеро. Поки комісія не вивчить це питання, виносити проект на сесію не можна, вважає «Вільне озеро».

    Активісти запропонували Миколі Ковальчуку показати приклад іншим забудовникам і зупинити будову на рівні одного будинку, відмовившись від двох незаконних фундаментів. «Ви можете зупинити незаконну схему і обман громади: добудуйте один будинок і здайте його в експлуатацію як фізкультурно-оздоровчий комплекс з готелем, як і записано в декларації на початок будівельних робіт», – звернулися активісти до Миколи Ковальчука.

    На наступні засідання члени комісії запросять представників департаменту архітектури та містобудування, а також архітектурно-будівельної інспекції.

    Наталка ГОЛОМІДОВА   

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!