Комісія ООН рекомендує Україні створити “реєстр жертв”

 • Незалежна міжнародна комісія рекомендує владі України створити реєстр жертв як “інституційний портал” для кращої координації допомоги постраждалим від російської агресії.

  Як передає “Укрінформ”, про це йдеться у доповіді Комісії ООН, у якій викладено основні результати її роботи від самого створення у березні 2022 року.

  “Комісія рекомендує Україні як попередній крок на шляху до впровадження комплексної програми репарацій створити реєстр жертв, що функціонуватиме як “інституційний портал” для кращої координації державних послуг, доступних жертвам”, – ідеться у доповіді.

  Також рекомендується комплексно розглянути питання психічного здоров’я та психосоціальних потреб, що виникли внаслідок війни, “шляхом вирішення проблем доступу та розподілу ресурсів для відповідних служб, а також посилення їхньої інституційної координації, правового регулювання, моніторингу та оцінки”.

  Крім того, на думку Комісії, Україні варто “гармонізувати своє законодавство щодо воєнних злочинів у частинах, де воно не відповідає міжнародним стандартам”, та внести зміни до Кримінального кодексу з метою уточнення визначення “колабораціонізму” задля уникнення правової невизначеності та завдання шкоди суспільній згуртованості.

  “Враховуючи як величезне навантаження, так і обмеженість ресурсів, розробити стратегію розслідування та обвинувачення, що визначатиме пріоритетність справ на основі чітких критеріїв та забезпечуватиме дотримання належних процесуальних дій та прозорий моніторинг”, – йдеться в іншій рекомендації Комісії.

  До теми: У Чехії засудили дев’ятьох людей за підтримку російської агресії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!