Комітет ЄС підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС

 • Європейський економічний і соціальний комітет ухвалив резолюцію на підтримку надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС, а також рекомендації для європейських інституцій та урядів країн-членів ЄС щодо надання Україні допомоги у повоєнному відновленні.

  Рішення підтримали 200 депутатів – майже всі, хто взяв участь у пленарному засіданні комітету, пише «Галицький кореспондент» з посиланням на «Укрінформ».

  «ЄЕСК закликає Європейську раду надати Україні статус кандидата на членство в ЄС на зустрічі 23-24 червня 2022 року. Статус кандидата має бути наданий Україні без шкоди для процесу входження країн Західних Балкан. ЄЕСК виступає за створення системи поетапних інтеграційних кроків на основі acquis communitaire (законодавства ЄС – ред.)», – йдеться у резолюції.

  У документі висловлюється солідарність з Україною, наголошується на важливості активного залучення громадянського суспільства до забезпечення життєдіяльності держави та для продовження надання базових соціальних послуг в умовах російського військового вторгнення.

  У ньому також містяться конкретні рекомендації щодо створення умов для адаптації українських біженців на трудовому ринку ЄС та забезпечення їхнього доступу до соціальних послуг, включаючи освіту та медичне обслуговування.

  17 червня Європейська комісія має оприлюднити формальну думку щодо заявки України на членство в ЄС, яка сформована на підставі двох опитувальників, що були заповнені Україною у рекордно короткі терміни. На основі висновків Єврокомісії лідери держав та урядів ЄС під час засідання Європейської ради 23-24 червня прийматимуть рішення щодо надання Україні статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

  Також читайте: 100 днів війни у 10 цифрах: наслідки вторгнення рф в Україну.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!