Компетенції бізнесу Івано-Франківщини, Закарпаття та Буковини посилять в зовнішньоекономічній діяльності

 • Керівники Івано-Франківської ТПП та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» підписали угоду про спільну реалізацію проєкту підтримки зовнішньоекономічної діяльності бізнесу регіонів заходу України.

  Івано-Франківська торгово-промислова палата за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» розпочинає масштабний проєкт, метою якого є підсилення компетенцій бізнесу Івано-Франківщини, Закарпаття та Буковини в здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.

  В зв’язку із стартом проєкту Івано-Франківську ТПП відвідали представники Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Під час зустрічі керівники Івано-Франківської ТПП та Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», Андрій Левкович та Олеся Залуська, підписали угоду про спільну реалізацію проєкту.

  Керівник Івано-Франківської ТПП Андрій Левкович познайомив гостей з діяльністю палати та подякував USAID, зокрема Програмі USAID КЕУ, за підтримку України в цей час.

  Під час зустрічі підприємці поділилися з гостями проблемами, з якими вони стикаються у своїй загальній діяльності та особливо в сфері зовнішньоекономічних відносин. Серед основних труднощів – проблеми логістики, розірвання ділових зв’язків, форсмажорні обставини, а також відтік кваліфікованих кадрів.

  «Незважаючи на те, що західні країни та ЄС активно сприяють доступу українських виробників до своїх ринків, українські компанії часто стикаються з відсутністю необхідних компетенцій та кваліфікованих кадрів для ведення зовнішньоекономічної діяльності. Саме на вирішення цієї проблеми і спрямований наш проєкт, – розповів Андрій Левкович, – За результатами проєкту ми плануємо охопити близько трьохсот підприємств Івано-Франківщини та сусідніх областей. Ми також маємо на меті підготувати понад 70 кваліфікованих фахівців. Це сприятиме зростанню експортних можливостей регіонального бізнесу, дозволить інвестувати у власні виробництва та створити сотні робочих місць, спрямованих на підтримку і розширення експортної діяльності».

  Керівниця Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» Олеся Залуська розповіла, що в березні 2023 року, враховуючи ситуацію в Україні, донори вирішили значно збільшити фінансування Програми та продовжити термін її реалізації на два роки.

  «Ми фокусуємося на переробних підприємствах. Мета – втримати людей в Україні, перекваліфікувати тих, кого можна залучити до роботи в українському бізнесі та виробництві. Крім того, мета нашої Програми – інвестувати, створювати робочі місця, платити податки в українські бюджети. Будемо платити податки – будемо, зрештою, мати чим воювати і перемагати, – зазначила Олеся Залуська, – А саме цей наш проєкт з Івано-Франківською ТПП має за ціль – показати шлях для експортно-орієнтованих підприємств».

  Ніколь Кресі, регіональна директорка підрозділу Європа та Євразія компанії «Кімонікс Інтернешнл» – імплементатора програми USAID КЕУ, яка вшосте відвідала Україну та вперше Івано-Франківськ, висловила переконання, що весь цивілізований світ нині підтримує Україну та зацікавлений в допомозі Україні.

  «Велика честь бачити тут представників українського бізнесу, який працює і розвивається в сучасних умовах. Наша Програма націлена на те, щоб Україна залишалася стабільною, інвестувала, розвивалася, створювала робочі місця, виходила на зовнішні ринки, щоб Україна була сильною», – поділилася враженнями і думками Ніколь Кресі.

  «Проєкт стартує одразу ж після підписання угоди, а про його деталі – як саме представникам регіонального бізнесу взяти в ньому участь, ми незабаром розповімо на круглому столі за участі ЗМІ, представників влади, та бізнесу», – запевнила віце-президентка Івано-Франківської ТПП Марія Савка.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!