Комунальне підприємство має повернути калушанам більше семи мільйонів переплати за воду

 • Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області у вересні цього року провело планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у Калуші.

  Під час проведення перевірки встановили, що підприємством при розрахунку тарифів на вищезазначені послуги включили прибуток на погашення основної суми кредиту, що є порушенням вимог Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 (зі змінами).

  Крім того, підприємство не розробляло інвестиційну програму та не подавало на затвердження до органу місцевого самоврядування.

  Суб’єкту господарювання надали припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування тарифів, яким зобов’язали повернути споживачам необґрунтовано нараховану плату за надані послуги з постачання холодної води та водовідведення у розмірі 7,42 млн грн, шляхом здійснення перерахунку.

  Також підприємство зобов’язано при нарахуванні плати за надані послуги застосовувати тарифи, які затверджені органом місцевого самоврядування від 1 березня 2021 року після завершення процедури переходу із споживачами послуг на нові договірні відносини.

  Крім того, підприємство зобов’язано сформувати економічно-обгрунтовані тарифи на послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення у відповідності до вимог чинного законодавства та подати на затвердження до органу місцевого самоврядування.

  Читайте також: На калуське кладовище заборонили в’їзд

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!