Комунальні підприємства Калуша заборгували понад 22 млн грн податків

 • Цього тижня відбулося засідання постійної депутатської комісії Калуської міської ради з питань власності, житлово-комунального господарства і екології. Комісія розглянула і підтримала проекти рішень про ліквідацію комунальних підприємств ЖЕО № 1 і 4.

  Проектами рішень передбачено, що ліквідація комунальних ЖЕО триватиме рік. Проте, як йшлося на засіданні комісії, скоріш за все, триватиме воно довше. Оскільки обидва ЖЕО мають багатомільйонні борги. Причому — вони наростають, інформують “Вікна”.

  Як повідомив директор КП «ЖЕО №1» Тарас Підлужний, діючий тариф відшкодовує реальну варіть послуг на 75%. У зв’язку зі змінами законодавства органи місцевого самоврядування більше не можуть встановлювати тарифи. При цьому збільшився розмір мінімальної зарплати, дорожчає електроенергія, зростає плата за обслуговування ліфтів і вивезення сміття тощо.

  Для ліквідації кожного ЖЕО буде створена ліквідаційна комісія. Вона буде працювати і над тим, щоб калушани сплатили свої борги перед ЖЕО. Скоріш за все на боржників подаватимуть судові позови.

  А борги самих ЖЕО, судячи з усього, допомагатиме “гасити” міський бюджет.

  Як стало відомо, борги комунальних підприємств міста лише за податками станом на 1 березня перевищили 22 млн гривень. 15 березня міська рада отримала подання від головного управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області. Згідно з документом, податковий борг мають чотири комунальні підприємства: КП ЖЕО №4 — 7 млн 46 тис. гривень, КП ЖЕО №1 — 7 млн 70 тис. гривень, КП «Екосервіс» — 5 млн 517 тис. гривень і КП «Водотеплосервіс» — 2 млн 385 тис. гривень.

 • Як зазначив начальник управління житлово-комунального господарства Юрій Рекунов, міська рада повинна надати відповідь на це подання. У разі відсутності такої відповіді, за словами Юрія Рекунова, ДФС зобов’язана звернутися до суду про стягнення боргу з органу місцевого самоврядування. Це означає, що рахунки міської ради можуть бути заблоковані.

  До теми: У Калуші через борги склалася критична ситуація з інсулінами

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!