Концентрація нафтопродуктів у басейні річки Дністер зменшується

 • Концентрація нафтопродуктів у басейні річки Дністер зменшується, – результати досліджень.

  Про це інформує голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук  

  Внаслідок потрапляння нафтопродуктів у річку Дністер на території Львівської області було зафіксовано забруднення, а саме – появу на поверхні річки в районі міста Галич масляних плям. 

  За результатами досліджень проб води встановлено, що концентрація нафтопродуктів є на рівні 11 мг/дм3, що вище за гранично допустиму концентрацію у понад 200 разів. Через підйом рівня води у Дністрі відбулося також забруднення річки Лімниця, правої притоки Дністра.

  Сьогодні, 27 грудня, фахівцями відповідних служб були повторно відібрані проби поверхневих вод річки в м. Галич і в с. Нижнів. Отримані результати підтверджують значне зменшення забруднення.

  Так, на Дністрі в м. Галич концентрація нафтопродуктів зменшилася в 30,5 разів і перевищує норму тільки у 4,2 рази, в с. Нижнів концентрація нафтопродуктів зменшилася в 4,5 рази і перевищує норму в 7,6 разів. 

  Щодо забруднення Лімниці, то слід зазначити, що за зовнішніми ознаками спостерігаються незначні масляні плями, однак їхня площа на 80% менша у порівнянні з минулою добою.

 • Також тут встановлені бонові загородження для локалізації, переміщення та збору нафтопродуктів.

  Наразі проводиться постійний моніторинг ситуації, пов’язаної із забрудненням річок Дністер і Лімниця, здійснюються заходи задля зменшення шкідливого впливу нафтопродуктів на довкілля.

  Нагадаємо, на Прикарпатті у Дністрі виявили перевищення вмісту нафтопродуктів у 200 разів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!