Копії з копій: адвокати Астанова не вірять доказам сторони обвинувачення

 • Сьогодні, 29 січня, в Богородчанському районному суді провели чергове засідання у справі Ельдара Астанова.

  Нагадаємо, студента ІФНМУ підозрюють у вбивстві своєї дівчини – студентки цього ж вишу з Болгарії; суд триває вже кілька років.

  Сьогодні на засідання, як і попереднього разу не з’явилися свідки, та справу продовжили, прокурор підняв питання долучення певних матеріалів до справи.

  За словами захисників Астанова, ще в минулому судовому засіданні суд повернув ці документи прокурору і мотивував це тим, що до справи мають долучати оригінали. 

  «у чому проблема? Додайте постанову, докажіть, що вона була і слідчий мав право на процесуальні дії, питань не буде», – наголосив адвокат Кучкуда.

  Адвокати пояснюють, що у матеріалах справи мають бути оригінали документів, водночас сторона обвинувачення надає копії з копій. А ще, постанова про створення слідчої групи датована 2016 роком, хоча дівчина зникла у 2017. Це означає, що всі докази у справі не можуть взяти до уваги. 

  «На мою думку, всі ці папірці, які подає сторона обвинувачення, створено тільки після того, як сторона захисту висунула клопотання про очевидно недопустимі докази», – переконаний Разметов.

 • Суд на цьому етапі відмовив у клопотанні про визнання недопустимими доказів. Судді вважають, що наразі ці докази варто долучити до справи і дослідити.

  Нагадаємо, підозрюваного у вбивстві студента з Франківська тепер судять у Богородчанах – змінився склад суду і справу повертають до початку розгляду.

  Ще два роки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

  У Богородчанському суді справу веде колегія суддів Шишко, Круль та Рибка. Захисники Астанова просили обрати для нього лише нічний арешт, щоб він міг відновитися на навчанні, піти у магазин за продуктами чи викинути сміття.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!