Королева Іспанії Летиція одягла вишиванку, яку пошила уродженка Франківська

 • Іспанська королева Летиція підтримала Україну, одягнувши на публічний захід 3 березня українську вишиванку. Авторкою цієї сорочки, виявилося, є українка, яка вже багато років мешкає в Мадриді.

  Українка Ольга Соловей родом із Івано-Франківська, емігрувала до Іспанії ще до того, як у рідній країні розпочалася війна. Живе Ольга на околиці Мадрида, а вишивання називає своїм хобі, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “ТСН”.

  В Україні ще був мир, коли Ольга вручну вишила сорочку, яку 3 березня одягла королева Летиція. Ольга каже, що не могла собі й уявити, що сорочку, яку вона вишивала вручну, одягне королева Іспанії.

  “Вишиванка – це традиційний одяг. У всіх українців вона є вдома. За Радянського Союзу її було заборонено носити у громадських місцях. Коли ми відокремилися від Росії, люди знову почали її носити”, – розповідає Ольга.

  На початку березня до одного з головних українських магазинів Мадрида зайшла людина з оточення королеви Летиції, пов’язана з асоціацією “Все з Україною”. Там була куплена ця сорочка, в якій потім на публіці з’явилася дружина короля Філіпа VI.

  “Мені подруга надіслала фото у Facebook. Я не могла в це повірити, але одразу зрозуміла, що це моя сорочка: ці манжети без ґудзиків із застібкою-липучкою, я роблю їх сама. Я тоді була дуже здивована і відчуваю гордість”, — розповідає Ольга.

  Українка говорить, що навчилася вишивати ще коли була зовсім маленькою. Її навчала бабуся Марія та мама Ганна, коли їй було лише десять років.

 • Якщо все буде добре Ольга планує відкрити власний бізнес у Мадриді, хоче відкрити магазин власних вишиванок, подібних до тієї, яку одягла королева Летиція. І каже, що назвала б його “Українська вишиванка” і продавала би там також свої картини, вишиті хрестиком. 

  До речі, пізніше вишиванку одягала і старша дочка королеви Летиції – принцеса Леонор, коли вони всією сім’єю приїжджали на зустріч із українськими біженцями.

  Читайте також: “Роблю внесок у перемогу”: художник з Франківська розпродує картини, аби допомогти ЗСУ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!