20 грудня 2019 року відбувся перегляд курсових проєктів і робіт в матеріалі відділу художньої кераміки кафедри декоративно-прикладного мистецтва Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Особливу увагу привернув подарунковий набір студентки третього курсу Антоніни Жолобайлюк, повідомляє Івано-Франківщина туристична.
Антоніна Жолобайлюк
Виконані в матеріалі скринька і корпуси для USB-флеш-накопичувачів виготовлені на основі програмного завдання другого курсу з проєктування (керівник – кандидат мистецтвознавства Олександра Кушнір), в якому головними напрямками є збереження та розвиток традицій виготовлення косівської мальованої кераміки, впровадження інноваційних ідей, експериментальних практик у формотворення та декорування.
В ексклюзивному коментарі для Івано-Франківщина туристична авторка ідеї унікального подарунку Антоніна Жолобайлюк повідомила, що косівська флешка є результатом виконання завдання курсової роботи – виготовлення подарункового виробу.
Студентка запропонувала ідею, намалювала ескіз, який доопрацьовувався разом із керівником проєкту Олександрою Кушнір.
Олександра Кушнір
Оболонка керамічна, виготовлена з глини. Спочатку була створена форма у вигляді двох порожнистих пластин, далі корпус декорувався і розписувався у традиційному стилі косівської мальованої кераміки. Виріб проходив дворазове випалювання і аж потім пластини склеїли у повноцінний сувенір.
Сувенір працює і має 32 гігабайти. Наразі унікальна флешка виготовлена в єдиному екземплярі. Це повністю ручна робота, процес виготовлення якої зайняв півтора тижні.
До слова, Антоніна – родом з Коломиї, вона свідомо обрала спеціальність кераміста. У майбутньому планує стати народним майстром. Полюбляє малювати, читати книги, подорожувати.
Нагадаємо, 12 грудня сесія Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини, яка відбувалась у столиці Колумбії, внесла до Репрезентативного списку Світової нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО Косівську мальовану кераміку.