На Косівщині спорудять культурно-мистецький центр “Дзбан”

 • Регіональна комісія з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, оприлюднила перелік чотирнадцяти проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у Івано-Франківській області у 2021 році. 

  Про це повідомили на сайті Івано-Франківщина туристична.

  Серед них два проекти пов’язані з розвитком туристичної інфраструктури:

  – Капітальний ремонт будівлі Музею писанкового розпису на вул. Чорновола, 43 в м. Коломия Івано-Франківської області;

  – Нове будівництво культурно-мистецького центру “Дзбан” по вул. Миру в с. Старий Косів, Косівського району, Івано-Франківської області в рамках проекту “Створення культурно-мистецького туристичного комплексу “Мальований дзбан” в селах Вербовець та Старий Косів, Косівського району Івано-Франківської області.

  Зазначимо, що у жовтні минулого року у м. Косові відбулась презентація проекту “Будівництво культурно-мистецького центру “Дзбан”. Авторка проекту, майстриня кераміки Марія Гринюк презентувала аудиторії деталі ініціативи.

  Проект спрямований на розвиток туризму, збереження культурної спадщини та економічного зростання регіону. Його метою є будівництво культурно-мистецького центру “Дзбан” як символу автентичної культури Гуцульщини та сучасного креативно-культурного осередку. Пропонується побудова унікальної і креативної споруди, яка не має аналогів, водночас у символічній формі “Дзбану” збережена традиція, тут заплановано розмістити кілька цікавих локацій – мінікінотеатр, внутрішній відкритий балкон з виставковими нішами, гончарні майстерні та конференцзали. 

 • Цей креативний проєкт покликаний, на думку авторки, не тільки зберігати культурну спадщину, а й розширити туристичну привабливість та економічну спроможність краю.

  “Цим проєктом ми задіюємо широке коло верств населення з інших видів народних ремесел, що розвинуті на території Гуцульщини. Вважаємо, що підхід до неординарного вираження об’єктів культурного спрямування спричинить значне зацікавлення туристів до нашої місцевості, а мешканців – до самовираження”.

  Нагадаємо, що у Косові відкрили інтерактивну виставку мальованої кераміки

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!