Косівському “Райагролісу” можуть заблокувати рахунки

  • 15 березня на сесії Косівської районної ради виступив  очільник РП «Райагроліс» Петро Костинюк.

    Нагадаємо, що він очолив підприємство 19 вересня, а до того працював там головним бухгалтером. Попередній директор Юрій Пліхтяк звільнився після оприлюднення інформації про незаконні рубки.

    Петро Костинюк розповів, що у 2017 році РП «Райагроліс» за реалізовану продукцію отримало 2 млн 573 тис. З них 2 млн 510 тис витратили на зарплати та податки.

    «На 2018 рік ми запланували рубки 8 000 кубів, але цього не вистачить, щоб утримати колектив і сплатити податки. У нас є залишки нереалізованої через погодні умови продукції, десь близько 3000 кубів. Ми не реалізовуємо ліс на імпорт, а тільки продаємо населенню, закладам бюджетної сфери і працівникам», – розповів Костинюк.

    Разом з тим він зізнався, що на підприємстві є проблеми. Зокрема, самовільні рубки. Наприклад, нещодавно в Кобаках хтось зрубав 10 дубів. Однак каже, що співпрацює з правоохоронцями та активістами і реагує на кожне звернення.

    «Також у нас є штрафні санкції по 100 і по 200 тисяч. суд прийняв рішення, що ми мусимо їх сплатити, а потім можемо ставити претензії до людини, яка здійчнила правопорушення.  У жовтні ми сплатили 10 тисяч Стопчатівській сільській раді, а 14 березня – 2 тисячі Яворівській, тому що суд відтермінував платежі. Я вважаю, що це не дуже правильно, адже людина визнає свою вину, а кладуть відповідальність на колектив, який страждає від цього. Нам приходять повідомлення, що якщо не заплатимо штрафи, то заблокують рахунки, а ми не маємо звідки платити їх», – продовжує Петро Костинюк.

    Раніше “Галицький кореспондент” писав, що у вересні 2017 року Петро Костинюк повідомив, що підприємство має 875 тисяч  боргу, зокрема 424 тисячі з виплати заробітної плати.

    Депутат Василь Боєчко пригадав, що коли Костинюк йшов на посаду директора РП «Райагроліс», то обіцяв припинити практику виписування лісу.

    «Однак ви не відійшли від цієї практики, лісники далі виписують ліс і на одну накладну везуть 3-4 рази. Щоб заготовити машину дров, наприклад, в Черганівці, лісник наймає трьох робочих і всі вони ввечері забирать фіру дров. Якщо ви хочете, це можна легко перевірити в кінці дня», – звернувся депутат до очільника підприємства.

    Той визнав, що зараз справді також виписують ліс, але вже в набагато меншій кількості. Мовляв, це все тому, що працівники мають заборгованість з виплати заробітної плати.

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!