Коцаба на суді: Ми програли інформаційну війну, бо ми її не ведемо

 • 17 лютого в Івано-Франківському суді відбулося чергове засідання у справі Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

  Сьогодні обвинувачення допитує підсудного. Зокрема, прокурор запитав, чи Коцаба справді був єдиним акредитованим в зоні АТО журналіст з України. Той відповів, що без акредитації не можливо працювати на війні. Мовляв такі журналісти прирівнюються до «камікадзе». На той момент він був перший.

  Коцаба пригадав, що на час його перебування на передовій, стався вибух від якого не загинув жоден військовий, а тільки мирні жителі. Він, опитавши свідків, зробив припущення, що наші війська винні у смерті мирного населення в Луганську.

  «Чи знайома вам Уляна Диба? Чи передавала вона якусь інформацію?», – запитав прокурор. «Уточнюйте, хто це?», – зауважив Коцаба, додавши, що таке не пам’ятає.

  Після цього підсудний розповів про свою участь у одному з російський телешоу. «Летів у літаку в Москву, проживав у готелі. Переліт з Києва до Москви оплатив канал, а от з Івано-Франківська  до Києва дорогу оплатив сам, бо був зацікавлений говорити про диверсійні групи», – каже підсудний.

  «Як, на вашу думку, передача мала проукраїнський чи антиукраїнський характер?», – запитав прокурор. «Ми програли інформаційну війну, – зазначив Коцаба, – бо ми її не ведемо. Тож треба туди їхати і говорити».

  Прокурор також запитав, чи знайомий обвинувачений з журналістами російського каналу НТВ, на що Коцаба зазначив наступне: «Так, колись продавав їм відео про мольфара і ведмедя, вони гарно заплатили тоді».

  Руслан Коцаба також нагадав про те, як жінки закрили воєнкома в Черемхові, щоб їх чоловіків не забирали в АТО. Згодом, сам поїхав у село Коршів Коломийського району, думав, що після недільної церкви люди скажуть, що не хочуть воювати, але помилився, адже всі казали, що готові йти в АТО. Все це він виклав на свій канал в Ютубі.

  Разом із тим, Коцаба повідомив суду, що жодної копійки він не отримав за участь у передачі на російському каналі. «Жодної мови за гроші не йшло», – мовив підсудний.

  Під час допиту прокурор спитав у Коцаби, чи була хоча б одна передача на українському каналі, на який він казав, що бачив на фронті російські війська. Той відповів, що завжди говорив правду. «Я давав десятки різних інтерв’ю про те, що бачив там. Я тоді казав, що майже не бачив там російських військ».

  3456789

  Нагадаємо, Коцаба на суді: Хто я такий, щоб давати поради і мене слухали.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!