Коцаба на суді: Я звертався до насильно мобілізованих, а не добровольців

 • 17 лютого в Івано-Франківському суді відбулося чергове засідання у справі Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді. Зокрема, підсудний розповів про свою військову приналежність та звернення до Президента.

  Наразі обвинувачення розпочало допит підсудного.

  Зокрема, прокурор запитав, коли Коцаба проходив військову службу. Той відповів, що у 1984-1986 роках. Він був прийнятий на військовий облік в СРСР, а потім – перереєстрований на Львів, адже саме там вчився на той час. Затриманий гадає, що після Львова його облікову картку передали до Івано-Франківського військового комісаріату. Але з того часу йому ніхто нічого не повідомляв. До прийняття указу Президента, який розширив призовний вік, підсудний гадав, що його зняли з обліку. Втім, надалі уже мав сумнів.

  Відтак Руслан Коцаба вирішив звернутися до Президента. Прокурор запитав підсудного, чи він не знає інших способів звернутися до Гаранта Держави, на що підсудний відповів, що неодноразово звертався, навіть писав на форуми.

  Прокурор спитав, чи він усвідомлював, що звернення почують люди які мають призовний вік і це на них вплине. Коцаба відповів, що це соціальні мережі і він не знає хто його подивиться. Каже, що воно стосувалося християн-гуманістів.

  Прокурор уточнює, чи розумів Коцаба, що його відеозвернення всіх стосувалося а не тільки прокурора? «Свідки підтвердили те, що в АТО є російські війська», – зазначив прокурор, на що Коцаба відповів наступним чином: «Так, але я не був там де вони». І додав, що звертався до насильно мобілізованих, а не добровольців. «Бог суддя добровольцям», – вважає підсудний.

  45_main

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!