Кожен сьомий долинянин не платить за вивезення сміття

 • У Долинській ТГ послугою з вивезення твердих побутових відходів користується майже кожен.

  Близько 14% жителів Долини не мають укладених договорів на вивезення твердих побутових відходів із КП «Комунгосп». Станом на сьогодні у Долині є 6735 укладених договорів, інша частина людей нехтує цим, викидаючи сміття у контейнери за рахунок інших, повідомляє міська рада.

  Договір на вивезення сміття у нашому місті мають також підприємці та бюджетні заклади міста, що є хорошим прикладом відповідальності.

  Окрім того, населені пункти, які зараз є у складі Долинської ТГ, також зобов’язані підписати договір на вивезення сміття із «Комунгосп» (за адресою – вул. Заводська, 1 А). Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та будинкову книгу. Оплата вираховується з кількості прописаних осіб або ж фактично проживаючих.

  Нагадуємо, тариф на вивезення сміття з однієї особи в місяць (станом на кінець 2020-січень 2021 року):

  – в багатоповерховому будинку – 8 грн;

  – в приватному секторі – 8 грн (наразі в с. М.Тур’я укладений договір КП «Комунгосп» з підрядною фірмою, згідно якого вартість вивозу сміття становить 12 грн з однієї прописаної або фактично проживаючої особи, що обумовлено більшими транспортними витратами);

  Інша річ, коли договори все-таки укладені, однак частина ухиляється від сплати за послуги, категорично відмовляються від укладання договору на вивіз сміття, мотивуючи тим, що у них воно відсутнє. В той час, ми постійно спостерігаємо картину «процвітання» стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах, ярах, лісах. Отже, чи порушують закон громадяни, та який саме, що так ухиляються від укладання договору на вивіз твердих побутових відходів?

  Законодавство, котре регулює необхідність укладання договорів на вивезення сміття:

 • – відповідно до ч. 2. ст. 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки);

  – згідно з ч. 1 ст. 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

  – згідно з 2.12. «Правил благоустрою території, забезпечення чистоти і порядку в м. Долина» (https://dolyna.if.ua/…/pro-pravyla-blahoustroyu…/) відповідно до яких відсутність договору на вивезення побутових відходів та створення несанкціонованих сміттєзвалищ тягне за собою відповідальність згідно із чинним законодавством.

  Варто додати, що плата за послуги – це придбання сучасних автомобілів для вивезення сміття, контейнерів, будівництво майданчиків, придбання паливно-мастильних матеріалів, зрештою – це зарплата працівників комунального підприємства та інше. Будьмо відповідальними, дбаймо про чистоту громади разом.

  Нагадаємо, що у Долині невідомі пошкодили ялинку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!