Кожен третій суддя апеляційного суду Івано-Франківської області є недоброчесним, – активісти

 • Сьогодні, 14 лютого, в Івано-Франківську презентували напрацювання руху “ЧЕСНО – фільтруй суд”.

  Як стверджують активісти, кожен третій суддя апеляційного суду Івано-Франківської області – недоброчесний. У відсотковому відношенні – це 33%. Ці люди порушили щонайменше один критерій доброчесності — виносили сумнівні рішення, мають непрозорі статки, причетні до корупції, порушення прав людини, порушили суддівську етику.

  Активісти “Чесно” аналізували інформацію щодо працівників Феміди з відкритих, доступних джерел. За словами керівника відділу комунікації та адвокації Центру демократії та верховенства права Лілії Дроздик, ми усі спільно несемо відповідальність перед майбутнім, і тому вони доволі серйозно взялися за суддів.

  В апеляційному суді Івано-Франківської області працює 18 суддів, шестеро з них порушили критерії доброчесності. Порушив етику суддя Гандзюк, якого затримали за кермом у нетверезому стані. Один із суддів має непрозорі статки, п’ятеро причетні до ухвалення сумнівних рішень,

  “У червні, коли розпочали роботу, ми поставили перед собою амбітну мету — зібрати профайли про всіх суддів, які працюють в судовій системі України. Почали з Верховного суду. Ця інформація стала корисною і для громадськості, і для конкурсної комісії під час відбору до нього. Після того почався аналіз суддів в регіонах, почали з апеляційного”, – каже Лілія Дроздик.

  Невдовзі активісти планують презентувати повну базу щодо прислужників Феміди у кожному суді Прикарпаття.

  Ми писали, що рішення апеляційного суду та судів першої інстанції часто кардинально розходяться. До того ж наша область займає перше місце за кількістю вироків апеляційного суду, які скасував Вищий спеціалізований суд.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!