Кремль використає оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації, – ISW

 • Аналітики Інституту вивчення війни зробили висновок, що влада Росії використає оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації.

  Президент Росії Володимир Путін провів засідання координаційної ради 25 жовтня, на якому мер Москви Сергій Собянін заявив про необхідність введення додаткових заходів безпеки у прикордонних областях, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Українську правду“. 

  Путін також заявив, що російський уряд повинен працювати у високому темпі і відповідно до надзвичайно реалістичної оцінки ситуації з національною безпекою.

  ISW підсумовує, що ці коментарі вказують на те, що Кремль має намір використати нещодавні оголошення воєнного стану для полегшення мобілізації та військових зусиль, що відбуваються в Російській Федерації.

  Крім того, російські офіційні особи все частіше намагаються риторично узгодити війну Росії в Україні з релігійними концепціями, нібито доступними як для християн, так і для мусульман, ймовірно, для того, щоб задовольнити групи релігійних меншин у складі російських збройних сил.

  Помічник секретаря Ради Безпеки Росії Олексій Павлов посилив заяви, зроблені главою Чеченської Республіки Рамзаном Кадировим 25 жовтня про те, що метою війни в Україні має бути “повна десатанізація”.

 • Павлов заявив, що українське суспільство визначається “фанатиками”, які прагнуть відмовитися від цінностей, що сповідуються Російською Православною Церквою, Ісламом та Іудаїзмом. Кадиров також заявив, що війна проти України зараз є джихадом проти українського “сатанізму”.

  За аналізом ISW, ці заяви можуть відображати бажання відвернути інакомислення серед груп релігійних меншин у російських збройних силах.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!