#Кремлевірус: виявити та знешкодити

Пандемія коронавірусу стала для Росією приводом для початку глобального контрнаступу на міжнародній арені з метою підвищення власного авторитету та зняття санкцій. Проте в Україні Кремль діятиме інакше, сприяючи поширенню #кремлевірусу.

Десант російських військових у Італії та трохи згодом Сербії викликав чималий ажіотаж, хоча користі у боротьбі з пандемією від нього наразі не зафіксовано. Італію, яка потерпає від коронавірусу, у Москві давно вважають «слабкою ланкою» у системі європейської та євроатлантичної солідарності з питання санкцій, проте тамтешня преса, зокрема, впливова газета La Stampa, виявилася пильною та уважною, акцентувавши увагу на дивному характері російської допомоги. Поява російського триколора у Сербії – це асиметрична реакція Кремля на вступ Північної Македонії до НАТО. Втім, у «допомозі» Сполученим Штатам російська влада перевершила сама себе, продавши за океан апарати ШВЛ, які вироблені підприємством, яке перебуває під санкціями Заходу з 2014 року.

У Генеральній Асамблеї ООН російська делегація минулого тижня намагалася протягнути власний варіант резолюції солідарності у боротьбі з коронавірусом, який передбачав зняття санкцій, проте зіткнулася з опором українських дипломатів та представників низки країн Заходу. Прагнення зняти санкції для Росії набуло особливої актуальності останнім часом, у контексті стрімкого падіння цін на нафту. «Чорне золото» стрімко втрачає ознаки одного з стовпів російської державності та перетворюється на фактор тиску на Росію, зокрема, завдяки позиції Саудівської Аравії.

Чого очікувати Україні від останніх змін у російській політиці? По-перше, варто прислухатися до позиції ЄС, де відзначили, що Росія та КНР стають головними джерелами дезінфомації про пандемію коронавірусу. По-друге, звернути увагу, що ситуація з пандемією у ОРДЛО може бути використаною проти інтересів нашої держави. По-третє, розуміти, що #кремлевірус прагне домінувати на пострадянському просторі, і саме незалежна та успішна Україна заважає реалізації цих планів.

Україні потрібна консолідація та рішучі дії, які сьогодні у дефіциті. Заборони та обмеження не можуть підмінити собою чітку державну стратегію протидію коронавірусу та негативним економічним наслідкам пандемії. На жаль, останні тижні для нашої держави нагадують «Казку про втрачений час», і це робить Україну вразливою для #кремлевірусу.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!