Кріогенний газифікатор: Коломийська ЦРЛ отримала нове обладнання

 • 1 червня у Коломийській ЦРЛ запрацював кріогенний газифікатор, який заклад отримав у подарунок від благодійного фонду «Покуття».

  Про це повідомив міський голова Коломиї Богдан Станіславський.

  “Кріогенний газифікатор – це дуже дороге обладнання, яке перетворює рідкий кисень (а саме таким його транспортують і зберігають) у газоподібний. Таким киснем буквально лікують людей, які мають важкий перебіг коронавірусної хвороби”, – пише Станіславський.

  Через високу вартість Коломийська ЦРЛ не мала змоги придбати власний газифікатор, а тому орендувала обладнання у Львівсього хімічного заводу. Орендований газифікатор далеко не новий, до того ж його місткість складає 3 тонни. Такий об’єм кисню Коломийська ЦРЛ на піку епідемії використовувала щодя. Це означає, що обладнання працювало на межі можливостей і через високі навантаження в будь-який момент могло вийти з ладу.

  Тепер у КНП “Коломийська ЦРЛ” є абсолютно новий кріогенний газифікатор, резервна бочка, а також залишається в оренді обладання Львівського хімічного заводу. Тому сукупно Коломийська ЦРЛ зможе мати в запасі 8 тонн рідкого кисню (3 т – з орендованого газифікатора, 3 т – з подарованого фондом «Покуття» і 2 т – з резервної бочки). Це вдвічі більше.

  “Мати таке обладання – розкіш навіть для деяких обласних лікарень. Коломийська ЦРЛ його тепер має і це ще один крок до якісної медицини у громаді”, – додає Богдан Станіславський.

  Вартість подібної установки – від 1 до 1.5 мільйона гривень.

  Читайте також: Мешканці Верховинщини можуть залишитися без райлікарні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!