Кричати не можна мовчати: у Франківську провели акцію проти насильства

 • Сьогодні, 25 листопада, в Івано-Франківську відбулася акція-перфоманс “Кричати не можна мовчати”.

  Таку подію влаштували з нагоди старту Всеукраїнської акції “16 днів проти насильства” та відзначення Міжнародного Дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

  На Вічевому майдані розмістили інсталяцію із взуття, яка покликана привернути увагу громадськості до проблеми домашнього насильства та її масштабів в місті Івано-Франківську. 

  “Проблема насильства ніколи не втрачає своєї актуальності. Сьогодні ми хочемо привернути увагу людей до цієї проблеми. Зараз на Вічевому майдані є 286 пар взуття, ця цифра – це кількість звернень громадян які постраждали від насильства. Взуття – це символ людини. Ми зібрали понад 1000 пар взуття” – каже Назарій Куземка, заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту.

  Організаторами стали департамент молодіжної політики та спорту, департамент освіти та науки, громадська організація “Консалтингові технології” та БФ “Небайдужі”.

  Куди звертатися за допомогою, якщо стали жертвою домашнього насильства?

  – Викличте поліцію за номером “102”.

  – Якщо ви зазнали фізичного чи сексуального насильства і потребуєте медичної допомоги, одразу звертайтесь до лікарні чи поліклініки. Звідти інформацію передадуть до поліції.

  – Зверніться до центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді. Там фахівці нададуть психологічні консультації.

  – Якщо у сім`ї є діти, які стали жертвами насильства або були його свідками, тоді слід звернутися до служби у справах дітей.

  – Надати тимчасовий притулок жертвам домашнього насилля або ж допомогти вирішити деякі проблеми можуть громадські організації.

  Нагадаємо, З початку року понад 2000 жінок на Прикарпатті повідомили про насильство

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!