Кучеряві поросята: на Черкащині господиня розводить рідкісних свиней

 • Три роки тому жінка придбала перші шість поросят на ринку в Умані. Далі, ветеринарна лікарка за освітою, зайнялася їхнім розведенням.

  Жителька села Байбузи, що на Черкащині, Катерина Граннікова розводить угорських пухових свиней породи мангалиця. 

  Нині в господарстві у пані Катерини є девʼять пухнастих свиноматок та семеро поросят.

  Кожній пуховій свині їхня власниця Катерина Граннікова дала клички. Годує їх як і свиней української породи: буряками, зерном, травою:

  “Це мої дівчатка: Катруха, Сіма, Сара, Люська, Роза і Машка. Вони в мене дуже полюбляють кукурудзу — цілий рік нею годую. Кожного дня отримують по два-три качани, а так, то вони в мене на траві. А взимку їдять буряк, картоплю, сіно та листя з кукурудзи”. 

  Розводити свиней угорської пухової породи жінка почала три роки тому. Придбала тоді на ринку шість поросят. Нині в її господарстві дев’ятеро свиноматок та семеро поросят.

  “Маю молоде покоління, які уже покриті, тому вони скоро стануть мамами. Їх звати Надя, Віра і Люба. Маю хобі: після того, як погодую їх, стану над парканом і дивлюся. Чоловік питає, що ти там ще дивишся, а я відповідаю, що дивлюсь, як вони їдять”, — поділилася господиня.

  З її слів, пухова мангалиця – це порода м’ясо-сальна. З особливостей те, що ні до харчування, ні до погодних умов свині не вибагливі:

  “Вони в мене цілий рік на вулиці: взимку, весною, влітку, восени. У них дуже хороший та сильний імунітет. Свині мені подобаються тим, що вони не хворіють і в них смачне м’ясо і сало. У цієї породи мʼясо як екопродукт і можна порівняти з кролячим мʼясом, адже підходить для хворих людей”.

  Басейн для свинок

  Облаштувала господиня для свинок басейн. Там їм подобається купатися.

  “Улітку в них там водяна баня. Вони одночасно і водичку п’ють, і самі купаються. Ось, наприклад”.

  На Черкащині жінка розводить пухнастих свиней
  Свиня захотіла покупатися. Суспільне Черкаси

  Сусідка власниці пухових свиней Катерина Нечипоренко розповіла, що таку породу бачить уперше:

  “Сюди, до Катерини, люди приходять просто полюбуватися і подивиться на свиней, бо таких немає в зоопарку. А от тут дійсно щось для людей нове. У селі в нас, наприклад, немає такого”.

  Напередодні нашого приїзду, вночі господарство Катерини Граннікової поповнилося ще 13 поросятами, але вже іншої породи.

  “Поросята породи дюрок. Я приймала пологи і отакі маленькі в нас народились, від однієї мамки, а відрізняються. Якщо голодні, то вони не будуть лежати, а ходитимуть та кричатимуть”.

  Поросята породи дюрок
  Поросята породи дюрок. Суспільне Черкаси

  Показати свинок своєму шестирічному сину Артему прийшла місцева жителька Надія Височин. З її слів, найбільше йому подобається годувати тварин:

  “Сьогодні ось прийшли подивитися на поросяток, і виявилося, що опоросилася свиноматка. Нам дуже подобаються маленькі”.

  Артем поділився, що поросята йому сподобалися.

  Читайте також: Коломиянка виготовляє “браслети виживання” для українських захисників

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!