Куди франківцям подіти використані маски і рукавички

Використані захисні медичні маски та рукавички не варто просто викидати у смітник. Це небезпечно для інших людей, а також сильно засмічує довкілля.

Про це на своїй сторінці написала ексочільниця МОЗ Уляна Супрун.

Найперше їх треба обробити антисептиком, покласти у цілий пакет, стійкий до механічних пошкоджень, бажано із зіплоком. Якщо такого пакета немає, можна використати звичайний, але міцно його зав’язати. Обов’язково залишити цей пакет у недоступному місці для дітей та домашніх тварин. Найкраще – поза межами помешкання, наприклад, на балконі.

Як розповіли в ГО «Sortsmart», яка в Івано-Франківську займається збором і сортуванням сміття, наразі в місті немає пунктів прийому такого виду відходів. Але “Україна без сміття” збиратиме їх на високотемпературне спалювання, однак вже після карантину. На сторінці організації всі правила обіцяють прописати окремим постом, коли будуть знати дату відкриття станції.

«Бачимо, що зараз на ринку з’являються пропозиції про збір медичних відходів на утилізацію або про вивезення на перероблювання. Радимо завжди ставити питання про те, де і як буде відбуватися збір, досортування, перероблення та утилізація, в який спосіб, на якому обладнанні і як воно виглядає, щоб не сплачувати гроші посередникам, псевдо-переробникам чи псевдо-утилізаторам», – пишуть на сторінці “Україна без сміття”.

За словами керівника департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Михайла Смушака, наразі у Франківську поки не планують організацію таких пунктів збору, адже не надходило ще жодного звернення від відповідних структур.  

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Чемний каже, що це питання ще потребує вивчення. «Зараз ми більше зосередженні на лікуванні хворих». Щодо закладів охорони здоров’я, то очільник департаменту пояснив, що кожен із них укладає відповідні угоди на утилізацію своїх розхідних матеріалів.

Керівниця інформаційно-аналітичного центру при Івано-Франківській ОДА, заступниця головного лікаря обласної інфекційної лікарні Наталія Дьоміна каже, що спершу медичні маски замочуються у дезрозчині, збираються у спеціальні мішки, далі їх ще обробляють ДСНСники спеціальним дезінфікуючим розчином. Тільки тоді їх забирає фірма, яка займається вивозом.

«Найкраще їх би було утилізовувати шляхом спалювання, але в Франківську немає де це робити», – каже Наталія Дьоміна. 

Зателефонувавши на гарячу лінію стосовно питань по коронавірусу, “Галицькому кореспонденту” розповіли, що в домашніх умовах єдиний варіант – це випрати маску в гарячій воді, попрасувати і обробити дезрозчином, і лише тоді можна викидати. Бо наразі пункту утилізації для містян немає.

До теми: антисептики і мило висушують руки: що робити?

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!