Куди поїхати на гриби у Карпати: найкращі місця осіннього сезону 2020

 • Карпатські гори вважаються одними з найбільш грибних регіонів в країні. Поїздка по гриби в Карпати – відмінний спосіб провести час на свіжому повітрі, в гущі дрімучого лісу.

  Перша грибна хвиля в Карпатах триває до двох тижнів з кінця травня до початку червня, але справжній час пік настає восени, коли після дощів ліси рясніють різноманітними грибами: крім білих, лисичок і підберезників, з’являються підосичники, маслюки, оленячі ріжки, опеньки, пише “Travel24”.

  Кривопільський перевал ідеальне місце для старту. Перевага в тому, що тут можна знайти гриби недалеко від дороги. І добиратися нескладно – сюди веде автошлях Р24 Ворохта — Верховина. Якщо бачите, що на узбіччі дороги стоять машини, значить саме там і потрібно зупинятися і йти у глибину лісу – ймовірність назбирати білих грибів тут завжди висока.

  Ще є Бангофа. Починати варто з Верховини до Шибеного і далі 10 кілометрів пішки. Розташована у Верховинському районі, майже на межі з Румунією, біля гори Піп Іван. У цьому місці зустрічаються переважно білі гриби.

  Потім у списку – Царівка. Її ще називають “Полонина Грибна”. Доїхати сюди найзручніше з Івано-Франківська до Верховини, з Верховини – до Дземброні, а далі – в гори. Тут порівняно нескладний маршрут і ліс, де не треба продиратися по хащах. Найчастіше зустрічаються білі гриби та лисички. 

  Досвідчені грибники радять вирушати до гірських хребтів Бескид (масив між ріками Стрий, Опір і Мизунка на межі Львівської та Івано-Франківської областей). Тут знаходиться заповідник “Сколівські Бескиди”, де серед букових і хвойних лісів зростає 57 видів грибів, і серед них удосталь короля грибів – білого. Хороші місця для грибного полювання – околиці сіл Орів, Орявчик, Тухля, Гребенне.

  До теми: П’ятірка кращих фільмів, які зняли на Івано-Франківщині

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!