Кулеметниця з Івано-Франківщини отримала відзнаку президента “За оборону України”

 • Ще 11 бійцям її відокремленого кулеметного взводу мають вручити такі ж відзнаки.

  Кулеметниця 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців з Івано-Франківщини Оксана Рубаняк на позивний Ксена отримала відзнаку президента “За оборону України”.

  Цю інформацію військовослужбовиця підтвердила Суспільному.

  За її словами, відзнаку “За оборону України” Ксена отримала 5 вересня 2023 року разом з десятьма побратимами. 

  Указ про відзначення Зеленський підписав 5 серпня 2022 року.

  Оксана Рубаняк каже: усього президент нагородив 22 бійців її відокремленого кулеметного взводу. Це — найбільша кількість відзнак у підрозділі.

  Що відомо про кулеметницю Ксену

  На початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Оксані Рубаняк на псевдо Ксена було 19 років. Тоді дівчина записалася в одне з добровольчих формувань Івано-Франківська й допомагала патрулювати місто, аби підтримувати громадський порядок.

  Від травня 2022 року бійчиня служить кулеметницею у 72 окремій механізованій бригаді імені Чорних Запорожців. Вона — єдина жінка у своєму взводі.

 • 1 вересня 2022 року Оксана Рубаняк повернулася з фронту, аби отримати диплом з відзнакою Івано-Франківського фахового коледжу Прикарпатського вишу імені Василя Стефаника. Після вступу до Прикарпатського університету дівчина повернулася на передову.

  У листопаді 2022 року кулеметниця написала лист, який зачитали на благодійному вечорі “Supporting Wounded Defenders of Ukraine Gala” у Вашингтоні. Тоді зібрали 70 тис. доларів США на реабілітаційні програми для українських військових.

  6 грудня 2022 року до Дня Збройних сил України військовослужбовиці надали військове звання старшого солдата.

  До теми: У Вугледарі поранили кулеметницю з Прикарпаття Оксану Рубаняк на позивний “Ксена”

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!