Культ особи: Андрій Федорчук

Андрій Федорчук допомагає чоловікам виглядати стильно, мужньо, модно та молодіжно. Він працює барбером. Каже, що офіційно працевлаштувався 2 лютого 2017 року. Проте й раніше займався чоловічими стрижками.

Перші його експерименти зі стрижками розпочалися під час навчання в університеті, коли Андрій із товаришем стригли один одного. «У нас не виходили супермодельні зачіски, адже ніде того не вчились, навіть відео не дивились. Просто свою творчість проявляли», – згадує Федорчук.

Тоді в Андрія й виникло бажання працювати барбером. Довго хлопець не наважувався займатися цим професійно, бо переживав, що коли стрижка не сподобається клієнтові, той може й на кулаки перейти. Та все-таки вирішив спробувати. Подумав, як не піде справа, то не піде, життя на цьому не закінчиться.

Коли Федорчук прийшов у перший в місті Barbershop, то одразу чесно сказав, що раніше ніколи не стриг і навичок не має, але дуже хоче цьому навчитися. Повільно, та впевнено Андрій взявся освоювати професію і виявився здібним учнем.

Жіночі зачіски Федорчук ніколи не пробував робити, але й не прагне. Каже, що в Івано-Франківську є багато жіночих салонів. А для чоловіків – катма. Андрій же має бажання довести: чоловіки також можуть виглядати стильно та доглянуто.

Чоловічих стрижок є багато, і всі вони різні: довгі, як у жінок, короткі, дуже короткі. Модною зараз вважається стрижка фейд – плавний перехід від довгого волосся до короткого. «Десь 60% наших відвідувачів хочуть таке», – підкреслює барбер. Часто в Barbershop йдуть чоловіки із залисинами і просять їх приховати. А ще одного разу до колеги Андрія прийшов чоловік, який 20 років не стригся. У нього були дреди до пояса, і він захотів їх забрати.

Чоловіки в Івано-Франківську бояться експериментувати. Федорчук каже, що завдання барбера – навіяти впевненість клієнтам, розповісти про модні тенденції і пояснити, що їм личить. «Люди потроху вже звикають», – зазначає Андрій.

До речі, майже за три роки роботи у Федорчука не було випадку, коли б він не вгодив комусь своєю стрижкою, тож його острах був марним. Хлопець каже, що чоловіки у цьому питанні не надто вибагливі.

А ще у барберів є свій кар’єрний ріст. Наприклад, у салоні, де працює Андрій, можна з молодшого барбера стати амбасадором. Таким майстрам довіряють робити не тільки короткі стрижки, але й подовжені. Також амбасадори можуть робити камуфляж сивини, стрижку бороди, забирати щетину та брови воском тощо. «Постійно є нові тенденції, яких ми вчимось. Світ змінюється, і барберство також», – зауважив Андрій Федорчук.

Людмила Оленюк

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!