Культ особи: Анна Овсянкіна

 • Її картини доволі незвичайні та дуже проникливі. Франківчанка Анна Овсянкіна малює оголені жіночі фігури. Вважає, що тіло за замовчуванням є безмежно красиве і правдиве. «Мені часом кажуть, що малювати оголених жінок – це сфера діяльності чоловіків, – сміється дівчина. – Не згідна».

  Вона творить уже давно, але вийшла на люди зі своїми мистецькими доробками лише два роки тому. За цей час презентувала дві виставки в Івано-Франківську. Друга відбувалася минулого місяця, називалася «Жіночність».

  На картинах – не змальовані реальні жінки, а лише образи, народжені в голові мисткині. «Малювати тіло – найперше, це для мене дослідження емоцій, – пояснює художниця. – Своїх емоцій, які стосуються кожного, просто в різні періоди життя».

  Анна пояснює, що емоції завжди проявляються через тіло. Варто лиш глянути на людину – і можна зрозуміти, що вона відчуває. Саме тому художниця любить спостерігати за людьми, а потім відтворювати на полотні різні емоції-стани: закоханість, ніжність, впевненість…

  Найцікавіше для Анни – це взаємодія між її картинами і глядачами: що вони там побачать, чи розпізнають емоцію, яку вкладала авторка? Дуже цікаво, коли люди, не читаючи підписів до картин, відчувають те саме. Художниця у такі моменти любить бути поруч із поціновувачами і збирати їхні відгуки, адже вони тоді одразу говорять про свої справжні відчуття.

  Дівчина малює майже кожного дня. Якщо зображає пейзажі, то бере за основу якусь фотографію. Найбільше їй до душі малювати воду, для Анни вона символізує гнучкість. Натхнення часто приходить у найнесподіваніших місцях, наприклад, у супермаркеті. Причому надихнути може будь-що: розмова, людина, ситуація…

  Чи думала художниця про малювання оголених чоловічих образів? Поки що ні, але тема цікава, адже таким чином теж можна показати чимало емоцій. «Подивимось, – загадково усміхається Анна. – Творчість – мінлива річ».

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!