Культ особи: Богдан Нагорняк

 • Нічні мандрівки зоряним небом регулярно проводить для тисменицьких школярів вчитель місцевої школи, журналіст Богдан Нагорняк. Чоловік придумав таке ще кілька років тому. Про астрономію не знав нічогісінько, але дуже захопився. І ще й надихнув дітлахів. Тепер це ціла космічна команда, яка чудово орієнтується по зірках.

  «Я одразу пірнув у цю цікавезну науку, читав дуже багато, – розповідає Богдан. – А потім подумав, що варто було б перейти і до практики – дивитися на небо. І, звісно ж, взяти з собою дітей».

  Тепер заняття регулярні – наскільки погода дозволяє, а це лише 50-60 днів у році. Мають аж чотири телескопи. За небом спостерігають майже опівночі, а іноді й пізніше. Батьки не проти, діти вертаються додому щасливі і натхненні.

  Недавно юні дослідники зірок і планет навіть мали прямий ефір з Андреа Аккомаццо, керівником Операційного центру управління космічними польотами Європейської космічної агенції ESA, який звик виступати перед найкращими науковцями світу, астрономами, викладачами. Тепер у його активі і дитяча українська аудиторія.

  У Тисмениці всі добре знають Богдана як засновника і керівника дитячої телестудії «Сузір’я». Минулого тижня студія святкувала 20-річчя.

  Все почалося з дитячої телевізійної служби новин. Діти мали змогу долучитися до справжньої репортерської діяльності і зняти свій сюжет. Рівень переглядів тих сюжетів був дуже високим.

  Богдан досі пам’ятає перше заняття. Написав на папері оголошення про набір дітей у новий гурток, почепив. Не знав, чи взагалі хтось прийде. За п’ять хвилин до зазначеного часу зала була вщерть заповнена. Прийшли аж 110 дітей.

  «Завдяки інтернету нашу продукцію переглянули в 120 країнах, практично на усіх континентах. Ми транслюємо її на телебаченні, на каналі Youtube та на авторських сторінках Фейсбуку, – каже керівник студії. – Створюємо власні фільми, їх вже є 11. Проводимо зустрічі з відомими людьми та зустрічаємося із знаменитостями «на виїзді». Зокрема, у Києві мали зустріч із астронавтом NASA/ESA Клодом Нікольє, творчими колективами каналів «1+1» та ICTV, участь у живому ефірі «Громадського радіо» разом із легендарним Андрієм Куликовим, народним артистом України Вадимом Крищенком та першим космонавтом і героєм України Леонідом Каденюком».

  До речі, певний час Богдан працював начальником служби у справах дітей Тисменицької райдержадміністрації, але звільнився, бо бракувало часу на заняття в своїй студії. Люди спершу трохи дивувалися, але бачили, що чоловік  дійсно горить своєю справою, та й масштаби гуртка справді потужні.  «Начальників може бути багато, – каже він, – а дитяча студія тоді могла просто зупинитися».  

  Наталя МОСТОВА

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!