Культ особи: Христина Іванишин

 • Стати кондитером було у Христини Іванишин мрією дитинства. Ще десь у 10 років вона почала сама пекти млинці, потім у соціальних мережах шукала цікаві рецепти і випробовувала їх. Вже в старшому віці Христина захотіла вступити до коледжу, щоб вивчитися на технолога харчової продукції. Відтоді дівчина захопилася приготуванням різноманітних десертів. «Вчитися цьому нелегко, але головне – мати бажання. Якщо хочеш, то можна навчитися багато всього як на курсах, так і просто в Інтернеті», – наголошує Христина.

  Тепер вона не просто власниця одного із закладів у центрі Івано-Франківська, а й шеф-кондитер у ньому. Каже, що працювати у своєму закладі досить зручно: «Краще довіряти, але перевіряти і робити десерти самому, якщо в тому розумієшся».

  За словами кондитерки, в Івано-Франківську найпопулярніші десерти – класичні, наприклад, макарони. Зрештою, вона їх теж найбільше любить. «Це малесенький десерт, який можна з’їсти і не картати себе, що забагато», – зауважує Христина.

  Деякі рецепти десертів дівчина вигадує сама та з колегами. Багато цікавого знаходить у спеціалізованій літературі. Каже, що часто користується вигадками французьких кондитерів. Один із незвичних смаколиків, який Христина придумала, – інжирний десерт. Він дуже схожий на фрукт, а всередині має мусову та інжирну начинку. Таку подачу франківка перейняла у знаменитого французького кондитера Седріка Гроле.

  Однак якими б вигадливими не були нові десерти, вони у Франківську не дуже популярні. Саме тому Христина взялася стандартизувати своє меню. «У нас така специфіка людей. Вони люблять їсти щось класичне і не хочуть пробувати нове. Нещодавно у нас з’явився наполеон. І він одразу став однією із найпопулярніших позицій. Така сама історія і з сирником», – каже кондитерка.

 • Та навіть із класичними рецептами Христина намагається експериментувати. Наприклад, якось вирішила зробити сирник із нутелою. Він не став таким популярним, як звичайний, але багатьом також смакує. «Взагалі зараз кондитерський світ дуже розширений. Поєднати намагаються все. Один французький шеф робить макарони з кетчупом, паштетом, соленим огірком. Саме печиво нейтральне на смак, а от начинка солена», – пояснює франківка та додає, що такі страви десертами вона б уже не назвала.

  До речі, вдома дівчина готує дуже рідко. Каже, що майже весь день проводить на роботі або в центрі. «Навіть не пам’ятаю, коли десерти вдома робили. Більше щось звичайне. Коли готую їсти, то хочеться солоного, а не солодкого», – зізнається вона.

  А ще Христина не приховує, що готує звичайні страви непогано, проте її хлопець робить це ще краще.

  Людмила ОЛЕНЮК

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!