Культ особи: Ілона Мурзова

Спілкування з дітьми дуже важливе, особливо, якщо їх у тебе п’ятеро і кожному потрібно приділити увагу. Про це добре знає іванофранківка Ілона Мурзова. Крім того, що вона мама чотирьох доньок та одного сина, у неї є ще й інші турботи, адже вона також займається громадською діяльністю, зокрема волонтерством.

Щоб кожна дитина змогла побути з мамою, Ілона вирішила влаштовувати для них побачення. Така традиція у сім’ї виникла ще до появи наймолодшого сина. «Я помітила, що у дітей є бажання особистісного спілкування зі мною. І так у нас це почалося», – пригадує Мурзова.

Побачення відбуваються по черзі, з кожною дитиною окремо – від старшої доньки до молодшого сина. Разом ходять тільки близнючки. Коли одна дитина сходила на побачення, тоді Ілона домовляється з іншою про час та місце. Зазвичай така зустріч триває десь дві години. Місце діти обирають самі: кафе, кіно, концерт, прогулянка…

«Бувало таке, що ми нікуди не виходили, а вдома готували. Або купляли щось смачненьке і дивилися фільм», – каже франківка.

Для неї важливо, щоб під час побачення вона була максимально сфокусована на дитині, яка поруч. Ілоні потрібно усвідомлювати, що між ними є зв’язок. «Нас багато, я люблю всіх, хочу приділити увагу всім. Та розумію, що особистісне спілкування у великих родинах дуже важливе. І під час таких зустрічей ми можемо побути на самоті, підтримати одне одного», – пояснює вона.

За словами Ілони, інші діти не ревнують, коли мама йде з кимось одним на побачення. Вони цьому, навпаки, радіють, адже швидше черга дійде до них. Бувають періоди, коли такі зустрічі жінка не проводить, то діти нагадують, що хочуть побути з мамою. Вони також натякають, що було б непогано, якби батько також влаштовував схожі побачення.

Про традицію своєї сім’ї Ілона розповіла друзям, і декого це надихнуло перейняти її. Франківка пояснює, що батьки мають бути джерелом, яке транслює любов дітям. Бувають ситуації, коли мама повинна стати наставницею або ж подругою. Ілона має переконання: люди не виховують дітей, вони виховують себе. Мовляв, діти у будь-якому випадку копіюють моделі поведінки батьків, це вона спостерігає на прикладі власної сім’ї.

Ілона радить іншим жінкам влаштовувати такі зустрічі з дітьми. Але каже, що в першу чергу вони мають навчитись піклуватися про себе. «Якщо у вас раніше не було такої традиції, то варто спочатку водити себе на побачення. Потім влаштовувати побачення з чоловіком, а тоді вже з дітьми. Ця пріоритетність важлива, адже коли щасливі батьки, то щасливі діти», – наголошує Ілона Мурзова.

Вона додає, що, як і в багатьох інших сім’ях, у неї також бувають конфліктні ситуації з дітьми. Та Ілона працює над собою, вчиться і багато читає, щоб стати для них найкращою версією матері.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!