Культ особи: Ірина Микитюк

 • Вона має аж два червоні дипломи як музикант, але знайшла себе і в блогерстві. Те, що робить, називає реаліті-шоу і мистецтвом у соцмережах, каже, що, можливо, вже зовсім скоро у школах викладатимуть такий предмет, як сторісознавство.

  Франківка Ірина Микитюк уже кілька років розвиває свою сторінку ircya_newfran в Інстаграмі й робить це дуже успішно. Наразі за її дописами та відеоісторіями стежить немала аудиторія – понад 30 тисяч постійних читачів.

  Іра вміє жартувати, і саме цей напрям став її візитівкою як блогерки. Щодня смішно говорить про все на світі, а звичайні буденні ситуації показує комічно і креативно – такий собі комедійний серіал.

  Каже, що в своїх відеоісторіях цілком щира. Звісно, заздалегідь планує, що і як показати, але це однозначно мусить їй імпонувати. Іра вважає, що просто «грати кіна», грати чужу роль можна, але недовго – інакше надламаєш себе, та й публіка відчує дисбаланс.

  «Для мене блогерство – це щось між концертами, шоу, кіно і декретом, щось на кшталт виступів удома. Сама собі режисер, сценарист і актор, – розповідає франківка. – Також сюди чудово вплелася моя діяльність як SMM-менеджера, вже не перший рік просуваю у соцмережах проєкти чоловіка. Як опинилася в блогінгу? Сиділа вдома з дитиною, хотіла спілкування, хотіла робити щось цікаве. Та й сім’я підтримала: тато не заперечує, але не стежить, мама в захваті і ще й ідеї підкидає, а чоловік сприймає це як повноцінну професію. А взагалі зараз блогінг має такий значний вплив, як і телебачення, радіо та інші ЗМІ».

  Для блогера успішність – це статистика сторінки, охоплення і лояльність аудиторії. Коли Іра вирішила виходити до людей зі своїм реаліті-шоу, то не розуміла ні своєї аудиторії, ні напряму, тому робила багато помилок, зате мала величезне бажання.

  Вона багато вчилася, купувала різні SMM-курси, хоча далеко не всі виявлялися ефективними – не раз лише просвистувала гроші. Тепер Іра знається на всіх тонкощах, але все одно належить до кількох платних онлайн-клубів, де відстежує нові тенденції в SMM. Зрештою блогерка навіть думала відкрити власну SMM-агенцію, тим паче у неї вже назбиралася ціла команда фахівців, які тямлять у роботі з соцмережами: дизайнер, відеограф, копірайтер.  

 • Іра каже, що далеко не завжди є настрій знімати відеоісторії. Емоційне вигорання є і в блогерів. У такі дні здається, що все це не має ніякого сенсу, все в цьому житті хаотично і короткочасно. «Тоді треба просто добре виспатися, змінити обстановку, кудись поїхати, елементарно відпочити», – говорить блогерка.

  Колись, ще на початках, її збивали з пантелику хейтери, які писали в коментарях всіляку гидоту, але тепер більшість читачів – публіка, якій дійсно цікаво. Бувало, що деякі читачі-чоловіки навіть зізнавалися у коханні. Іноді чужі люди просто на вулиці зупиняють Ірину і починають розмовляти як з давньою подругою.

  Блогерка каже, що час від часу вдається монетизувати свою сторінку, але затіяла це все вона не для заробітку, а просто, щоб розважитися і ділитися зі світом своїми творчими імпровізаціями. А ось головний напрямок професійного розвитку Іра вбачає в іншому. Пів життя вона має справу з музикою, здобула відповідну освіту, викладала в школі і технікумі, а потім заснувала вокальну формацію NEWFRAN, яка виступає досі – співають авторські обробки і кавери без музичного супроводу, не бояться експериментувати і вигадувати.

  Наталя МОСТОВА

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!