Культ особи: Ірина Селецька

  • «Готика – це стан душі, коли ти хочеш показати світові, що стандарти треба переступити і жити так, як тобі подобається», – розповідає 18-річна іванофранківка Ірина Селецька.

    Вона стала готом ще у 12 років. Все почалось із захоплення готичною музикою, а далі дівчина вирішила поекспериментувати із зовнішнім виглядом у Instagram. Проте виявити свою належність до субкультури Ірина наважилася не відразу.

    Все тому, що раніше їй доводилося виглядати так, як це нав’язувало суспільство. Ще у школі Селецька старалась носити «дівчачий» одяг і виглядати стандартно. Хоча це їй не подобалось, але вона погоджувалася з тим, що треба бути звичайною дівчинкою, незважаючи ні на що. Після навчання Ірина вже себе не обмежувала – одягала готичні великі прикраси, чорний одяг. Згодом почала робити відповідний макіяж. Тепер вона постійно купує те, у чому їй комфортно.

    «Коли я почала слухати рок, мені казали, що так не можна, це не для дівчаток», – пригадує франківка. Так говорила їй навіть мама. Але згодом вона змінила думку, зараз і сама слухає деякі рок-групи. Жінка почала підтримувати доньку, це навіть допомогло їм зблизитись. Найближчі друзі також позитивно сприйняли бажання франківки приєднатись до субкультури готів. Родичі спершу насторожено до цього ставились, але з часом змирились.

    Є багато стереотипів, які пов’язують із готами. Наприклад, що вони ходять на кладовища, проводять там якісь ритуали – спалюють там щось. Ірина переконує: це не так. І насправді більшість готів не є замкнутими людьми, а навіть навпаки – дуже відкритими і позитивними.

    «Багато готів – люди, які насолоджуються життям. Субкультура також не крутиться тільки навколо депресивної музики, я можу послухати і LittleBig, і BTS. Ми загалом позитивні, а стереотипи йдуть з радянського менталітету», – наголошує Ірина Селецька.

    Ще один стереотип щодо готів – ними стають тільки підлітки. Однак франківку із субкультурою готів познайомив 50-річний чоловік. “У підлітковому віці ми починаємо про щось дізнаватися, розкриваємо себе, але це може затягуватись на певний час”, – наголошує Ірина.

    Вона пояснює, що готи носять чорний одяг та масивні прикраси, бо це одразу впадає у вічі. Таки чином вони привертають до себе увагу. 

    «На мене постійно дивляться й обговорюють. Це допомагає, бо без візуального образу інші люди, мабуть, не зрозуміли б, хто такі готи. А так хтось бачить мене і може пошукати в Інтернеті, що означають ті хрести і чорний одяг. Вони мають змогу дізнатись більше», – каже дівчина.

    До речі, Ірина здобуває освіту юриста. Наразі вона закінчила тільки перший курс, але думає, що в майбутньому зможе поєднувати роботу та своє захоплення. Зважаючи на дрес-код, вона може носити той самий чорний одяг, але підбирати більш класичні наряди, брати менші прикраси і легше фарбуватись. «Думаю, що так я почуватимусь комфортно», – припускає дівчина.

    Стиль Ірини на її життя за шість років ніяк негативно не впливав. Хіба ще у школі знайомі могли посміятися, обговорюючи її фото з Instagram. Зараз в університеті проблем зовсім немає, дівчину сприймають такою, як вона є.

    Покидати субкультуру Ірина Селецька не хоче, навіть не думає про таке. Пояснює, що дуже довго йшла до того, щоб нарешті сприйняти себе такою, тому відступати назад не буде. 

    Людмила ОЛЕНЮК

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!