Культ особи: Ірина Тищенко

  • У Франківську такий особливий масаж мало хто вміє робити. Сеанс відбувається на підлозі, у вільному зручному одязі. Ритм і інтенсивність залежать від типу тілобудови. Звісно, є масажисти, які добре володіють цією технікою, тямлять у фізіології і функціях організму, але вони не можуть встановити глибокий психологічний зв’язок із людиною, яка звернулася по допомогу. Франківка Іра Тищенко може. Адже вона не лише майстриня тайського масажу, але й дипломована психологиня.

    Фото Ігор Шерепот

    «Якщо у звичайного масажу налічується лише п’ять основних прийомів, то у тайського цей список можна продовжити до кількох десятків, – пояснює Ірина. – Майстри тайського масажу залучають свої великі пальці на руках, долоні, передпліччя і стопи».

    За допомогою чергування сильних глибоких і легких поверхневих натискань масажист працює з особливими лініями енергії на тілі людини. Всього таких ліній налічується 7200, а робота відбувається лише по дванадцяти основних. Саме тому тайський масаж усуває причини захворювання ще до їхнього прояву на фізичному рівні. 

    Мистецтво тайського масажу Іра опанувала шість років тому в спеціалізованій школі в Таїланді. «Коли вперше на собі спробувала сеанс тайського масажу, мабуть, уперше в житті справді розслабилася, – каже жінка. – На той час я вже не один рік займалася йогою, професійно займалася східними танцями, але навіть не підозрювала, наскільки затисненим і напруженим було моє тіло».

    Після того сеансу жінка зрозуміла, що хоче і буде це робити для інших людей.  Має чудовий контакт із тілом, бачить класні результати – чому ні? Тим паче у Франківську про тайський масаж практично ніхто нічого не знав. Лише самі стереотипи, начебто це щось пов’язане з інтимом, і ще купа різних байок.   

    Звідки взялися такі байки? Як пояснює психологиня, у Таїланді є поважні школи тайського масажу, де вже багато років передають це давнє мистецтво, але також значно більше є звичайних масажних салонів у курортних містах, де бонусом до дешевого і швидкого масажу тайка може запропонувати ще й секс-послуги. Окрім цього, у таких салонах майстриня за день робить понад десяток масажів – про якість і індивідуальний підхід там точно уже не йдеться.

    Насправді ж лікувальна основа тайського масажу сягає корінням в індійську традицію аюрведи, яка розглядає організм як цілісну систему. Перші записи про техніки цього масажу з’явилися в Китаї і Індії. Цікаві замітки можна знайти в книзі кунгфу, написаній у третьому тисячолітті до нашої ери. На її сторінках наводяться приклади масажних прийомів при ревматизмі, м’язових спазмах і вивихах.

    Фото Ярина Гречаник

    Чи є різниця між сучасним тайським масажем і тим, який практикували дві тисячі років тому? Звісно, є, адже це закон еволюції. Однак у тайському масажі є щось таке, що не підвладне часові. Часто його називають синтезом йоги, аюрведи і медитації. Тайський масаж також включає рухи, які практикують у бойових мистецтвах, ритмічне погойдування, натискання долонями і пальцями, м’яке розтягування, роботу з диханням. Масажист не лише розтягує і тонізує м’язи, але й знімає напругу в них, регулює обмін речовин, підвищує імунітет, гармонізує тіло і психоемоційний стан. Потім можуть статися геть неочікувані зміни, наприклад, покращується сон, а дехто нарешті сідає на шпагат.

    «Часто під час масажу опрацьовуються навіть задавнені психологічні блоки, – розповідає Іра. – Людині може захотітися поплакати чи просто провалитися в глибокий сон. І це добре: так запускається процес внутрішніх змін, вивільнення старого і непотрібного. Саме тому дуже важливо, аби сеанс робив хороший майстер, бодай із базовим знанням психології, з умінням витримувати сильні емоції інших людей. Подвійна робота і з тілом, і з емоціями дає вражаючий ефект».  

    Наталя МОСТОВА

     

     

     

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!