Культ особи: Іван Гаврилишин

Іван Гаврилишин не просто працює франківським комунальником. У вільну хвилину він ще й співає. 15 років тому він взявся створювати хор, про який нещодавно зняли фільм.

Почав працювати на «Івано-Франківськтеплокомуненерго» Гаврилишин у 1997 році. Тоді він був заступником начальника теплового району. Контролював роботу котелень, теплових мереж та пунктів, ремонт мереж та іншого обладнання у міжсезонний період. Відповідав і за безпечну експлуатацію цього всього господарства в опалювальний сезон. Таку роботу Іван виконує і тепер – через 22 роки.

Іван Гаврилишин перейшов на ТКЕ у важкі роки занепаду промисловості в Івано-Франківську. Раніше він працював на заводі «Автоливмаш», що, як і більшість великих підприємств, почав тоді занепадати. «Треба було шукати якусь роботу, так я опинився в «Теплокомуненерго». На «Автоливмаші» я працював у теплосиловому цеху, тому робота для мене була не нова», – згадує Гаврилишин.

Та в ТКЕ Іван не тільки контролював роботу котелень. Тривалий час він займав посаду голови профспілкової організації: із 2003 до 2018 року.

Створювати хор комунальників Іван взявся в 2004 році за дорученням тодішнього керівника підприємства. «Багатьох наших працівників, які співають, я знав. Вони були учасниками інших хорів. Потім на зборах обговорили це питання і десь через місяць вже почали репетиції. Зголосилось дуже багато людей», – каже Гаврилишин.

За 15 років хор дуже змінився. Спочатку в ньому було понад 40 учасників, тепер – лише 26. За словами Івана, молодь не дуже полюбляє хоровий спів.

«Рідко буває так, що у нас всі можуть бути на репетиції. Робота така. Тим більше підрозділи підприємства розкидані по всьому місту», – зауважує він.

Коли надійшла пропозиція  зняти фільм, ніхто не заперечував.  Гаврилишин каже, що не став на той час актором, а просто виконував свою роботу. «Всі учасники хору звикли до операторів. Вони були як члени колективу. Знімає? Ну, най собі знімає», – сміється Іван. Мовляв, камери нікому не заважали, та й ніхто не позував перед ними. «Ніякого сценарію, постановок, дублів чи репетицій не було», – наголошує комунальник.

Незважаючи на те, що фільм став популярним навіть за кордоном, Іван не почувається зіркою. Каже, що стрічка ж не тільки про нього, а про колектив, яким він пишається. «Але які з нас зірки? Кожен має своє робоче місце і виконує роботу. Ніяких зіркових хвороб у нас немає», – зазначає Гаврилишин.

Десь рік тому Іван пішов з посади голови профспілки, тож хором тепер опікується нова людина. Проте комунальник не залишає колектив і каже, що віддавати його в інші руки було не шкода. «Підходить пора змін. Я радий, що новий голова дивиться за хором і співає у ньому. Моя робота не пропала», – посміхається Іван Гаврилишин.

Людмила Оленюк

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!