Культ особи: Надія Абрамчук

 • 20-річна тисменичанка Надія Абрамчук і не сподівалася не перемогу. Навіть не думала про неї – дівчина просто робила улюблену справу. Недавно Надія перемогла в міжнародному конкурсі хорових диригентів.

  Серед трьох десятків учасників голова журі відзначила її високий рівень професійної підготовки та виконавської майстерності – дівчина виглядала настільки впевненою, ніби вже давно і професійно цим займається.

  Щоправда, формат конкурсу був трохи незвичним – онлайн. Диригентка просто надіслала відео зі своєю конкурсною роботою. До речі, відео записала з першого разу. «Трохи шкодую, – каже вона. – Бо на «живих» конкурсах можна набратися багато досвіду, є можливість глянути на різні школи – хто як диригує». 

  Надя все життя в музиці, закінчила училище імені Дениса Січинського – факультет хорового диригування, тепер продовжує навчання в Інституті мистецтв. А хіба могло бути інакше? Дівчина з дуже творчої родини. Бабуся співає в хорі, батько – музикант, грає на весіллях, мама теж вміє співати, колись танцювала в ансамблі.

  «Диригент обов’язково мусить мати емоційний контакт із хором, ніби зріднитися з ним, без цього нічого не буде, – розповідає Надія. – Найбільше в диригуванні мені подобається те, що можна імпровізувати: свій задум передаєш хорові, а той доносить його глядачам. Прекрасне і натхненне дійство».

  Дівчина має мрію – продиригувати «Богемну рапсодію» Фредді Мерк’юрі. Твір важкий, аж 17 сторінок. Але Надія каже, що обов’язково це зробить, наприклад, під час випускного іспиту.

  Цікаво, що ще донедавна майже всі диригенти були чоловіки, тепер по-іншому. Надя каже, зараз на диригентському факультеті здебільшого дівчата. До прикладу, в її групі вчилося тільки троє хлопців.

 • А ще про диригентів є купа жартів. Наприклад, сміються з того, що вони можуть іти по вулиці і навіть не помічати, як активно махають руками, адже в думках постійно диригують.

  До речі, Надя також співає, вона уже працює в Будинку культури в Тисмениці, має свій молодіжний вокальний ансамбль, який виступає на різних міських концертах, у філармонії.

  «Дуже хочу створити молодіжний хор, – ділиться тисменичанка. – Маю повно креативних ідей щодо цікавої переробки сучасних композицій. Потрібна лише команда, аби те все втілювати».

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!