Культ особи: Оксана Тригуб-Мілашевич

 • «Пам’ятаю, як у п’ять років я сиділа у садочку і малювала. Це найяскравіший мій спогад з дитинства», – починає розповідь про своє захоплення Оксана Тригуб-Мілашевич. Цей момент запам’ятався жінці на все життя, та все ж вона не думала, що стане художником. Оксана пробувала себе у різних сферах: була інструктором з йоги, вчилась на економіста та журналіста, працювала на радіо. Та дідусь Оксани завжди переконував її: «Ти – художник!»

  Після шести років у мистецтві жінка зізнається, що ще не може назвати себе художником, бо є куди рости і на кого рівнятись: «Але я малюю і розумію, що це моє! А час покаже».

  Малювати франківчанка ніде не вчилась. Якось хотіла здобути академічну освіту і пішла до відомого франківського художника. Та він порадив просто працювати і вдосконалюватись, бо університет нічого не дасть.

  У кожну роботу Оксана намагається додати якусь родзинку, вкладає багато енергії. Вона ніколи не повторює картин і зізнається, що вони для неї, наче живі. «Малювання для мене – це не панацея від стресу чи арт-терапія, це моя молитва. Мабуть, тому, маючи два мольберти, я малюю, сидячи на підлозі на колінах. Інколи усвідомлюю, що справді молюсь в цей момент», – розповідає жінка.

  Усі починання художниці підтримують її чоловік та діти. Сини також взялися малювати. Їхні картини можна побачити на виставках Оксани.

  За весь час у мистецтві Оксана мала багато цікавих подій. Наприклад, великою авантюрою була участь у фестивалі «Галицьке лицарство». Жінка хотіла створити серію картин про лицарів. Домовилася, але того літа малювала все, що завгодно, лише не лицарів. Проте відсутність робіт не завадила участі у фестивалі: їй запропонували малювати під час самого дійства. «І це була дуже крута ідея», – згадує жінка.

  Ще одна велика авантюра – участь у виставі франківського драмтеатру «Модільяні». Оксана стала однією з тих, кого запросили писати картину під час вистави. Жінка згадує, що про це їй повідомили за 20 хвилин до початку. Але все, як завжди, склалося добре.

  До речі, малює Оксана все, що спаде на думку. Каже, що поки що не готова обмежувати себе і писати в якомусь одному стилі. Колись їй казали, що треба визначитись, чим саме ти займаєшся: абстракцією, пейзажами чи натюрмортами… Але франківчанка не хоче цього і зараз у працює у трьох різних напрямках одночасно.

  Наразі у фортечній галереї «Бастіон» проходить виставка Оксани Тригуб-Мілашевич «Фруктоза». Жінка жартує, що саме туди можна піти за дозою вітамінів. Згодом біля цієї виставки змонтують ще одну. Проте вже не Оксанину, а її учнів.

  Людмила ОЛЕНЮК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!