Культ особи : Олександр Заславський

 • Для Олександра Заславського футбол став частиною життя. Грою в м’яч він зацікавився ще в дитинстві, десь у першому класі. З того часу Саша вболіває за одну команду – ФК «Прикарпаття». Ніколи не обирав, кого підтримувати. Не мав іншого вибору, бо «Прикарпаття» – команда його міста.

  Він пояснює, що є люди, яким подобаються «Барселона» чи «Реал Мадрид», але це не його історія. Сашко любить свою рідну команду і ніколи навіть не задумувався, вболівати за неї чи ні. Все сталося само собою…

  Колись Олександр був звичайним глядачем. На футбол він ходив спершу з батьком, потім – сам. У 1996 році довкола франківської команди почав зароджуватися фанатський рух. Сформувалося коло однодумців. «А потім так сталося, що я став частиною ультрас», – пригадує Заславський.

  Ультрас дуже відрізняються від звичайних глядачів. Наприклад, під час матчу проти миколаївської команди «Прикарпаття» програвало, то «фанати» вже на 85-ій хвилині почали розходитись. Натомість ультрас залишаються з командою до кінця. Більше того, вони їздять з ними на виїзні матчі.

  За словами Олександра, ультрас – це не організована структура, у них немає чіткого обліку, тому скільки точно людей входить до їх складу – невідомо. «Прикарпатських» ультрас нараховується, можливо, 40-50, серед яких декілька не з Івано-Франківська.

  Цьогоріч «Прикарпаття» повернулось в Першу лігу, проте, на жаль, не завжди матчі закінчуються так, як хотілося би. Але Заславський не зневірюється у команді та ставиться до проблем із розумінням. Мовляв, він знав, що у Першій лізі все буде складніше, адже тут сильніші команди. «Головне, що хлопці грають, б’ються за перемогу і для них «Прикарпаття» – це не просто емблема футбольного клубу на грудях», – наголошує футбольний фанат.

  До речі, ще у школі, на асфальті, Саша сам грав у футбол. Але після кількох травматичних падінь його футбольна «кар’єра» закінчилась. Тому він пішов у інший спорт – важку атлетику. Попри це, його притягувала атмосфера, яка вирує навколо футболу. «Я полюбив цю «двіжуху». Мені подобається ходити на матчі, тусуватись із однодумцями, палити фаєри», – зізнається Заславський.

  Олександр каже, що навіть у разі вильоту «Прикарпаття» в Другу лігу ультрас свою команду не покинуть. «Я не знаю, що має трапитись із командою, щоб я перестав ходити на її домашні матчі та їздити на гостьові. Це моя рідна команда, я від неї нікуди не дінусь, як і вона від мене», – пояснює фанат.

  Людмила ОЛЕНЮК

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!