Культ особи: Ореста Возняк

 • Людина, яка живе з добром у серці та милосердям у душі. Кандидатка філософських наук, доцент кафедри філософії, соціології і релігієзнавства ПНУ ім. В. Стефаника, волонтерка, координатор освітньо-благодійного проекту «Янголи поруч». Команда останнього уже сьомий рік поспіль співпрацює з Яблунівською спеціальною загальноосвітньою школою-інтернатом, де навчаються діти з особливими потребами. Допомагають малечі та підліткам не лише матеріально, але й організовують їм цікаве дозвілля. Крім того, підтримують дітей із неблагополучних, багатодітних та кризових сімей, дітей-сиріт та літніх і хворих людей. А цього року в премії від журналу “МІСТО” “Визнання року-2017” Ореста Возняк здобула перемогу в номінації “Добрий вчинок року”.

  «Чому обрали саме школу-інтернат у с. Яблунів, що на Косівщині? Ми довго радилися з представниками різних благодійних організацій і зрештою вирішили, що це буде заклад, який розташований далеко від обласного центру і куди інші їздять рідко, – пояснює Ореста. – Адже інтернати в Івано-Франківську та неподалік не обділені увагою меценатів і депутатів (особливо перед виборами)».

  В Яблунівській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті навчаються діти з особливими потребами, а саме – з діагнозом «легка розумова відсталість». Це означає, що вони не в змозі осилити звичайну шкільну програму. Хоча останніми роками сюди скеровують малюків із хворобою Дауна, аутизмом. Неймовірно, але є батьки, які найменшого уявлення не мають, що треба робити з дитиною: як доглядати, скільки разів на день годувати… Для декотрих їхні діти – це просто спосіб виживання.

  На свої проекти волонтери збирали гроші, як могли. Наприклад, організовували благодійні ярмарки й на виручені кошти закуповували для дітей спортінвентар, канцтовари, засоби гігієни, взуття. А ще Ореста просто довірилася людям – заходила в крамниці й прямо казала: «Я викладач університету, ми зі студентами хочемо підтримати дітей в інтернаті. Допоможіть, будь ласка, матеріалами». І люди допомагали.

  Багато речей приносили самі ж студенти і викладачі. Головна умова – аби ті пожертви були в доброму стані. Подарунки не повинні образити дитину.

  До інтернату волонтери везуть не тільки потрібні речі, але й дещо не менш важливе – години усмішок і любові. Щоразу вигадують для учнів нову захопливу програму: декупаж, квілінг, мова програмування, бісероплетіння, мозаїка, брейк-данс, хіп-хоп, йога, квести, конкурси. Таким чином тамтешні діти розуміють, що вони опинилися не в замкнутому просторі, не в асоціальному закладі. Завдяки волонтерам учні інтернату бачать найцінніше – вони комусь цікаві й потрібні. Коли приїжджають активісти, дітлахи одразу їх обліплюють, намагаючись продемонструвати свої таланти: показують малюнки, розповідають вірші, танцюють…

  У жовтні «янголи» готують нову навчально-розважальну програму для дітлахів. До співпраці волонтери запрошують людей різних професій, аби продемонструвати інтернатівцям цікаві майстер-класи та заохотити їх до навчання, пізнання та розвитку власних талантів.

  Також волонтери привезуть дітям предмети першої необхідності: засоби гігієни, побутову хімію, канцтовари, дитячу білизну, одяг, взуття тощо. Долучитися до збору допомоги можна, зателефонувавши Оресті Возняк за номером 0962121935.

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!