Культ особи: Роман Кос

  • Роману з Долини тільки 11 років, а він уже прочитав море книг – щодня долає по 100-200 сторінок. Хлопець ще й веде свій книжковий блог в Інстаграмі, де ділиться думкою про прочитане. А різні автори надсилають йому для відгуку свої книги.

    Любов до книг – то у них родинне: тато зібрав величезну бібліотеку з виданнями про вояків УПА, навіть прабабусі із задоволенням читали до глибокої старості. Роман у три роки вже знав усі букви, а в п’ять – прочитав першу книгу. Каже, це значно цікавіше, ніж сидіти у гаджетах.

    На початках категорично відмовлявся від дитячих збірок – бо ж тоді його вважатимуть дитиною, а хлопчина хотів якомога швидше подорослішати. Тому дуже рано «проковтнув» твори про козаків і енциклопедію про автомобілі. Останню взагалі вивчив мало не напам’ять.

    Тепер любить пригодницькі історії, ну, і, звісно ж, фентезі – зараз цей жанр у тренді. А ще йому подобається серія книг про видатних людей. До речі, всіх тих легендарних знаменитостей об’єднує любов до читання ще з раннього дитинства.

    Мама Романа перечитує більшість книг, які їй рекомендує син – аби потім вони обоє могли їх обговорити і проаналізувати. Хлопчина просто не має з ким це робити, адже майже всі його ровесники не люблять читати. Щоправда, недавно Роман таки привів свого друга до бібліотеки і порадив книгу, з якої треба почати знайомство з цікавезним світом літератури. Це спрацювало – тепер друг теж багато читає. Тому Роман має пораду і для батьків, у яких діти не хочуть читати: нехай подарують їм книгу «Володарі часу» Олександра Пархоменка.

    Дописи на своїй сторінці в Інстаграмі Роман пише сам, хлопчина чудово знає граматику і дуже не любить русизми. І навіть заробляє на цьому. Якщо мама, тато чи сестра скажуть бодай якийсь русизм, то мусять за це сплатити штраф. Тариф невисокий – за один русизм гривня. Зібрані гроші Роман витрачає на книги. Хлопчина каже, якби такі самі порядки він влаштував у школі, то вже би був мільйонером.

    «Якщо б я працював у видавництві, то був би менеджером, літературним редактором або коректором. Мене дуже дратують русизми в книгах, особливо в дитячих», – говорить Роман.

    Взагалі у хлопчика є своє бачення і на шкільну програму. Каже, змінив би те, що подають на уроках української та зарубіжної літератур. Бо воно не завжди цікаве і відбиває бажання читати. А сучасною літературою називають книги, яким уже по 30-40 років. Діти все це помічають, тому й не читають майже нічого.

    Окрім читання, хлопець має ще повно захоплень: шахи, фехтування, музика і навіть виготовлення сувенірів із сірників. Нове хобі і заняття на літо – театр.

    У майбутньому Роман хоче стати поліцейським. Але справедливим і чесним. Каже, що готовий боротися з системою.  

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!