Культ особи: Святослав Дутка

Франківець Святослав Дутка переміг на Міжнародному турнірі ММА у Польщі, де змагалися спортсмени з Грузії, Польщі та Білорусі. Тоді в одному з головних поєдинків він представляв Івано-Франківськ та Україну. Суперником Святослава був поляк Тобіаш Голіс, якого франківець поборов. Дутка згадує, що їхав на змагання, навіть не сумніваючись у своїй перемозі.

Змішаними єдиноборствами Святослав займається років зо п’ять. Проте у спорті він з дитинства. Десятирічним хлопцем почав займатися тайським боксом, любов до якого прищепила йому мама. «Колись вона віддала мене в секцію, відтоді я займався», – пригадує франківець. Перекваліфіковуватись на ММА Святослав почав тоді, коли змагання з тайського боксу почали занепадати. 

Змішані єдиноборства – травматичний спорт. Дутка не раз у цьому переконався. Часто страждають пальці, зап’ястя, іноді коліна, спина, але він не жаліється. Каже, що дуже любить спорт, йому подобаються тренування і від кожного бою він отримує задоволення. «Я не сильно думаю про травми, хоча знаю, що таке може статись. Не заморочуюся цим», – каже спортсмен. Навіть з травмою Святослав намагається не пропускати тренування: вибирає навантаження, які йому під силу.

Тренується хлопець кожного дня. Єдиний вихідний – неділя. У цей день він може просто побігати. Здебільшого щодня Святослав тренується три-чотири години. Коли немає боїв, то приходить у спортивний клуб увечері. Але якщо є змагання – то і вранці. Перед боями є спеціалізоване тренування. Під час нього, зокрема, Святослав вивчає суперника, його бої, обирає стратегію, за якою з ним битися. Кожного свого опонента Дутка вважає сильним по-своєму. Мовляв, хтось краще бореться, хтось краще б’є.

До речі, перед турніром у Польщі франківець не хвилювався. Каже, що був впевненим у своїй перемозі. «Але було важко. Суперник був потужніший за мене, важив більше, треба було з ним трохи попрацювати», – пригадує Святослав.

У своїй спортивній кар’єрі Дутка не рівняється ні на кого – тільки сам на себе. Каже, що знає про сильних бійців, але кумирів не має. «Хочеться бути собою, а не дивитись на когось», – наголошує він.  

У Святослава ніколи не виникало бажання залишити спорт. Дутка наголошує, що результати та успіхи у спорті дуже залежать від бажання спортсмена – важливо, щоб був запал. За словами франківця, йому ніколи не доводилось обирати між спортом і відпочинком із друзями. «Я знав, що у мене тренування на 17-ту годину, а через дві години я можу йти гуляти або займатись іншими справами. У мене є чіткий графік, на час тренування нічого не планую», – пояснює він.

Зараз, крім спорту, Святослав не має захоплень. При цьому хлопець зізнається, що бачить себе тільки у ролі спортсмена. Ні вчителем, ні тренером у майбутньому бути поки що не хоче.

Людмила ОЛЕНЮК

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!