Культ особи: Віталій Прокопів

Є дві абсолютно різні категорії людей: ті, які хочуть лікуватися, і ті, які хочуть бути здоровими. Про це свідчить величезний досвід франківського невролога, лікаря вищої категорії, ароматерапевта Віталія Прокопіва.

Ще в студентські роки він почав опановувати східну медицину, вивчив точковий масаж шіацу, ароматерапію і навіть написав про це книгу, дослідив основи рефлексотерапії та інеології – науки, яка вивчає енерго-інформаційний обмін у всесвіті. Вже не один рік Віталій Прокопів виступає з семінарами про свою концепцію здоров’я, яка ґрунтується не лише на фізичному балансі, але й на певних законах психічної гармонії.

«Щоб бути здоровим, потрібно насамперед мати здорові думки – як би банально це не звучало, але воно дійсно працює, – каже медик. – Людина повинна чітко з’ясувати для себе, чого вона насправді хоче: підтримувати своє здоров’я в нормі чи лікуватись від якоїсь хвороби. Повірте, більшість вибирають другий варіант, часто самі того не усвідомлюючи». 

Віталій Прокопів пояснює, що профілактика здоров’я найперше тримається на простих речах: правильне харчування, водний режим, а також достатня кількість вітамінів, мікроелементів і омега-3 ненасичених жирних кислот.

«Візьмімо наше харчування, – продовжує лікар. – Зранку кава з канапкою, в обід на роботі – що трапиться під руку, а ввечері – пельмені. Звідки взятися корисним речовинам в організмі? І якщо бодай якась кількість вітамінів ще синтезується в кишківнику, то з мікроелементами все сумно. А вони, як паливо для авто – без нього машина просто не рушить з місця. Часто кажуть, мовляв, користь вітамінних добавок офіційно не доведена. Але це невігластво. Хто має це доводити? Власники фармкомпаній?»

Те саме і з омега-3 ненасиченими жирними кислотами, які є просто незамінні для серцево-судинної системи. Вітаміни, мікроелементи і омега-3 повинні надходити в організм постійно, або принаймні чотири рази на рік людина мала би проходити відповідний курс.

Поліпшенню шлунково-кишкового тракту та печінки сприяє щоденне вживання достатньої для організму кількості води – з розрахунку 30 мл на кілограм ваги людини. «Після цього у моїх пацієнтів поліпшувалась робота шлунка, припинялися болі в суглобах, – каже Віталій Прокопів. – Маю на увазі саме питну воду, а не каву, чай чи компот. Взагалі здоров’я людини залежить передусім від неї самої, а не від лікаря, який уже мав би усувати наслідки нездорового способу життя пацієнта. Але здебільшого люди доводять своє тіло до ручки, а потім до лікаря – ґвалт! Хочуть чарівну пігулку, яка за тиждень мала би вилікувати тіло, котре занедбувалось роками». 

А взагалі у своїй лікарській практиці Віталій Прокопів опирається на те, що людина має і фізичне тіло, і водночас тонкі польові структури, що формують її ауру, має сім енергетичних центрів, більше відомих як чакри. Лікар вважає, що фізичне самопочуття людини великою мірою залежить від стану її душі, психоемоційних установок.  

«Кажуть, у здоровому тілі – здоровий дух, – продовжує він. – Але насправді все якраз навпаки. Саме психічна рівновага є запорукою фізичної гармонії. Світ – це те, що ми про нього думаємо. Ні більше, ні менше. І сприймаємо ми цей світ через призму власних переконань, які і є тією визначальною психологічною програмою. При цьому дуже легко зрозуміти, наскільки правильна ваша програма. Просто запитайте себе: мої установки мені шкодять чи, навпаки, допомагають у житті? Психологічна програма – наче карта з компасом, за якою крокуєш життям. Не подобається, як живеш – змінюй програму».

Як це працює? Як тільки ми на щось зреагували негативно (страх, образа, ненависть тощо) і не відпустили це, у відповідному енергетичному центрі з’являється блок. Він призводить до зупинки руху енергії і утворення застою. Тоді активізується будь-який мікроб, і моментально «розквітає» хвороба. Але причина не в мікробах, а в стані нашої свідомості. Ось де треба зцілювати.

Цікаво, що психологічні хитавиці дорослих суттєво впливають на здоров’я їхніх дітей. Мама переповнена образами на світ, а її дитину можуть почати атакувати бронхіти. Удома батьки часто сваряться, а в дитини може погіршуватися зір або слух. У подружній парі дисгармонія, а в дитини можуть діагностувати запалення яєчників або нетримання сечі. Нічого дивного! Внутрішні блоки батьків, а особливо мами, автоматично передаються дитині. Так відбувається до 12 років, поки дитина має енергетичний зв’язок з батьками.

До речі, Віталій Прокопів має універсальну пораду щодо того, як вибирати собі лікаря. Каже, що після спілкування з медиком людина повинна відчувати легкість і ясність. Хоча те саме стосується і духівника, і вчителя. Якщо ж цієї ясності немає, то, очевидно, в тій розмові не було істини.

Наталя МОСТОВА

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!