Культ особи: Володимир Кашевко

  • У спорті Володимир Кашевко провів все свідоме життя. Колись його цікавила вільна боротьба. Та останніх п’ять років основний вид спорту для нього – тріатлон, який включає в себе плавання, велогонки та біг. Володимир пояснює, саме з цих видів є найбільше змагань, які не мають обмежень у віці. Наприклад, якось у Хорватії йому довелось плисти 1,9 км, 90 км проїхати велосипедом й ще 21 км бігти. Найстаршому учаснику, який змагався з Володимиром, було 80 років.

    Цього року франківець вирішив переплисти протоку Босфор. Такі запливи тут вже відбувалися 24 рази. Цьогоріч у них взяли участь 2400 осіб, Кашевко став одним із них. «Це неймовірні враження. Плисти довелось 6,5 км», – пригадує Володимир. Він каже, що запам’ятає це на все життя, адже сам Босфор – надзвичайний. Мовляв, його треба бачити, бо словами це важко передати.

    До речі, брати участь у таких запливах трохи небезпечно. На Босфорі заборонені гідрокостюми чи інше спорядження. «Одягаєш шорти чи купальник, і все. А ще через течії протока холодна, за годину і 15 хвилин я трохи підмерз», – згадує франківський спортсмен.

    Зареєструватись на змагання дуже складно, бо охочих – десятки тисяч. Тож реєстрацію розкуповують за пару хвилин. Попередньо потрібно представити організаторам документи, показати підтвердження від тренера про підготовку. Два роки Володимир не міг зареєструватись, а на третій – все-таки вдалося.

    Чоловік пригадує, що декілька років тому він майже не плавав. Коли вперше прийшов у басейн, то заледве подолав 100 метрів. Досягнути результату допомогла внутрішня налаштованість. «Головне побороти свого внутрішнього ворога – лінь. Коли встаєш о 6 ранку на тренування, лінь каже тобі спати. І з нею треба боротись кожного дня», – пояснює спортсмен.

  • Найбільше Володимира мотивує займатися спортом процес змагань. Він любить стояти на старті і відчувати, як потроху його переповнює адреналін. Буває й таке, що думаєш, це вже останні змагання. Та коли доходить до фінішу, такі думки минають. «Тим більше зараз я намагаюсь подорожувати, тому один марафон біг у Римі, інший – в Парижі. Хтось гуляє містом, а я поруч біжу 42 км, залишаюсь наодинці з собою, дивлюсь на різні боки, думаю», – пояснює Володимир.

    Для Володимира Кашевка спорт – це хобі, від якого він отримує справжнє задоволення. Каже, що люди недооцінюють його позитивного впливу на здоров’я.

    Бувають, звичайно, й травми під час змагань, та це, на думку Володимира, не страшно. Минулого року на заїзді у Львові він потрапив у велозавал: 20 велосипедистів упали одночасно. Перегони він закінчив, але після цього довелось накладати гіпс на руку, бо була тріщина. Правда, ейфорія й адреналін вгамували його біль аж до фінішу. «Травма не означає, що треба зав’язувати. Всі падають, але всі піднімаються», – наголошує Володимир.

    Людмила Оленюк

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!