Купуючи російський газ, ми фінансуємо путінську війну, – міністерка енергетики Австрії

 •  
  Австрія має повністю позбутися небезпечної залежності від російського газу, адже оплатою його поставок також фінансується війна Росії проти України.

  Як передає “Укрінформ”, про це заявила міністерка з питань клімату, довкілля, енергетики, мобільності, інновацій та технологій Австрії Леоноре Гевесслер.

  “Наша залежність від Росії є небезпечною, бо ми не можемо покладатися на ці поставки. І це неправильно. Тому що ми фінансуємо путінську війну своїми рахунками за енергоносії. Ми повинні відмовитися від російського газу”, – заявила міністр.

  Свою заяву Гевесслер зробила після зустрічі у понеділок з представниками австрійської газової промисловості. Зустріч була присвячена поетапній відмові Австрії від російського природного газу.

  Як наголосила міністерка, яка представляє партію “Зелені”, для швидкого та ефективного зменшення цієї залежності необхідними є спільні зусилля всіх долучених сторін.

  “Це вимагає залучення всіх сторін. Енергетична галузь, зокрема, несе тут відповідальність”, – сказала вона.

  Читайте також: Відмова від російських енергоносіїв є частиною нацбезпеки Німеччини, – Бербок

  Хорошим кроком у цьому напрямку було названо активну участь австрійських постачальників газу в спільних закупівлях газу в рамках ЄС. Наразі з боку австрійських компаній було подано заявки на закупівлю через платформу 13 терават-годин неросійського природного газу, що відповідає близько 10% річного споживання газу в Австрії.

 • Крім того, міністерка енергетики Австрії заявила, що надалі не повинно бути жодних нових контрактів на постачання російського газу.

  “Участь у закупівлях ЄС є хорошим сигналом. З усім тим, я переконана, що тут ми повинні діяти швидше і рішучіше. Це те, чого я очікую від усіх, хто до цього причетний. Звичайно, це також передбачає і те, що більше не буде укладено жодних нових контрактів на постачання російського природного газу”, – підкреслила Гевесслер.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!