Скульптури, квіти та героїв фільмів з брухту створив у Івано-Франківському професійному училищі №21 переселенець з Бердянська Олександр Шапошник.
Коваль покинув рідне місто після окупації та вже п’ять місяців живе в Івано-Франківську. У коментарі “Суспільному” майстер розповів, що його знайомство з містом розпочалося ще задовго до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.
“Ми дружимо з цим училищем вже багато років і робимо спільні роботи. В нас навіть є робота, яка розташована тут, у місті. Вона створена у 2015 чи 2016 році — “Сяйво станіславської ночі”, — каже Олександр Шапошник.
Майстер розповідає, що з початком війни у 2014 році волонтерив та виготовляв буржуйки для українських бійців. День повномасштабного вторгнення Олександр добре пам’ятає.
“Я був вдома в Бердянську. Стався потужний вибух. Я прокинувся — світла немає. Думав, що підстанція вибухнула там, де аеродром. А потім знову пролунали вибухи. Тоді я зрозумів, що почалася війна”, — пригадує Олександр Шапошник.
В окупації в рідному Бердянську залишилися десятки робіт коваля. Ті, що з патріотичним підтекстом, російські окупанти переробили на власний лад, каже Олександр Шапошник.
Майстер розповідає: створив скульптуру дракона для маріупольців, яка й досі стоїть у місті.
“Він неушкоджений стоїть біля драмтеатру. Там церква і вежа є, і біля них дракон стоїть зараз”, — розповідає коваль.
Олександр Шапошник. каже, що найбільше полюбляє творити разом із дітьми. До прикладу, кульбабу він змайстрував з учнями. Майстер хоче, аби вона прикрашала один із місцевих парків.
Ще одна робота Олександра — мотанка — на пів дорозі до Нью-Йорка.
Зі слів коваля, усі зароблені кошти з її продажу спрямують на потреби ЗСУ.
Читайте також: Пережили судний день у Маріуполі: навіщо літні переселенці у Франківську відкрили хаб