Китай досі не підтримав повністю суверенітет і територіальну цілісність України, – фон дер Ляєн

 • Також вона наголосила, що європейці продовжуватимуть підтримувати Україну.

  Китай, як постійний член Ради Безпеки ООН, досі не взяв на себе повною мірою свою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Як передає кореспондент “Укрінформу”, про це заявила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу на Філіппінському бізнес-форумі.

  “Дозвольте мені почати з безпеки. Філіппіни допомагають будувати заснований на правилах світовий порядок, як член-засновник ООН, АСЕАН та СОТ. І минулого року ви виступили на захист світового порядку, коли Росія ввела свої танки в Україну. І Європейський Союз, і Філіппіни – разом з понад 140 країнами – однозначно засудили агресивну війну Росії проти суверенного, незалежного члена ООН”, – заявила фон дер Ляєн у своїй промові.

  Вона запевнила, що європейці “продовжуватимуть підтримувати Україну і відстоювати Статут ООН стільки, скільки це буде потрібно”.

  “Але інший постійний член Ради Безпеки ООН – Китай – досі не взяв на себе повною мірою свою відповідальність за Статутом ООН щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Це відбувається на тлі більш наполегливої позиції Китаю у вашому регіоні”, – додала президентка Єврокомісії.

  За її словами, Європа постійно закликає Китай поважати суверенні права держав у межах їхніх виключних економічних зон.

  “Демонстрація Китаєм військової сили в Південно-Китайському та Східно-Китайському морях і Тайванській протоці безпосередньо впливає на Філіппіни та інших наших партнерів у регіоні”, – сказала фон дер Ляєн.

 • На її переконання, будь-яке послаблення регіональної стабільності в Азії “впливає на глобальну безпеку, вільний потік торгівлі та наші власні інтереси в регіоні”.

  “Тож чи говоримо ми про Україну, чи про Південно-Китайське море – наша безпека пов’язана. Саме тому ЄС посилює свою участь в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми прагнемо просувати вільний і відкритий Індо-Тихоокеанський регіон, зміцнювати повагу до міжнародного права і вирішувати глобальні проблеми”, – заявила очільник Європейської комісії.

  Читайте також: Китай сприятиме мирним переговорам і готовий підтримувати координацію з РФ, – МЗС

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!