Лаваш із куркою: стало відомо, чим отруїлися восьмеро калушан

 • Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області повідомляє про випадок харчового отруєння в закладі швидкого харчування «Crispy» (Кріспі), місто Калуш.

  Станом на 05.10.2021 р. в інфекційний відділ Калуської міської лікарні госпіталізували вісьмох осіб, зокрема двох дітей віком до 18 років, які харчувалися в закладі громадського харчування – кафе «Crіspy» (Кріспі).

  В усіх хворих встановили попередній діагноз «Гострий гастроентероколіт, сальмонельоз». Стан хворих середнього ступеня важкості, при поступленні хворі скаржились на багаторазову діарею, нудоту та блювання, біль у животі та підвищення температури тіла до 38 С°. Хворі 02.10.2021 р. вживали лаваш з курячим м’ясом та часниковим соусом.

  Перший хворий поступив у суботу 02.10.2021 р., п’ятеро осіб – у неділю 03.10.2021 р., дві особи – в понеділок 04.10.2021 р.

  04.10.2021 р. після отримання екстрених повідомлень спеціалісти Калуського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели санітарно-епідеміологічне обстеження об’єкту та позаплановий захід державного нагляду (контролю) у сфері безпечності харчових продуктів.

 • Виявили порушення санітарних норм та порушення у сфері безпечності харчових продуктів: перехрест потоків сировини та готової продукції, не промаркований розроблювальний інвентар, відсутність дезінфікуючих середників, не проводився контроль температурного режиму холодильного обладнання та інше.

  Під час епідрозслідування відібрали 20 змивів із об’єктів навколишнього середовища на патогенну, умовно патогенну флору та БГКП, 1 пробу харчових продуктів (філе куряче), 1 пробу води питної для мікробіологічного та санітарно-хімічного дослідження.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!