Лікар з Харкова хоче відкрити в Івано-Франківську онкологічний хаб

 • В Івано-Франківську планують відкрити медичний онкологічний хаб. У ньому хворих лікуватимуть за новітніми методиками інтервенційної онкології.

  Про це “Суспільному” розповів голова Асоціації інтервенційних онкологів України Святослав Балакаякий переїхав до Франківська із Харкова.

  З його слів, досі таких методик у лікуванні онкологічних захворювань на Прикарпатті не застосовували.

  “Інтервенційна онкологія — це коли ми виконуємо хірургічні втручання через мікророзрізи, навіть через проколи діаметром 1,5-3 мм. Це — навіть менша, ніж лапароскопічна чи мініінвазивна хірургія. Але ми можемо досягти таких самих результатів і у діагностиці та лікуванні хворого, а також при великих втручаннях“, — пояснює медик.

  За його словами, через те, що об’єм операційної травми є меншим, організм швидше відновлюється, побічних ефектів лікування або, наприклад, ускладнень — також менше. Нижчим є і ризик померти після таких операцій або в післяопераційному періоді.

  Як розповіла завідувачка відділу гормонозалежних пухлин у жінок Прикарпатського клінічного онкологічного центру Аліна Андріїв, завдяки переїзду харківського колеги Івано-Франківськ отримав можливість ранньої діагностики новоутворень та покращення якості життя онкохворих.

  “До цього моменту про інтервенційну онкологію ми знали тільки з конференцій, з якихось наукових статей. І, на превеликий жаль, вона на Прикарпатті та, думаю, у всій Західній Україні, не була настільки розвинута“, — каже Аліна Андріїв.

  Фахівчиня додає, що не всім пацієнтам з пухлинами підходить такий метод лікування. Але тих нездужалих, до яких застосовують цей метод, можна вилікувати і на 4 стадії з очікуваною довготривалою ремісією. Також за допомогою цього методу можна діагностувати онкозахворювання на найбільш ранніх стадіях.

  За словами Святослава Балаки, за кордоном інтервенційна онкологія добре розвинута, на відміну від України. Тож лікар планує відкрити в західній частині України медичний хаб із центром у Франківську.

  “Інтервенційна онкологія поруч з хірургічним лікуванням, хімієтерапією або променевою терапією, є зараз основним четвертим “стовпом” у лікуванні пацієнтів зі злоякісними пухлинами за кордоном”, — розповідає Святослав Балака.

  Після війни планує залишитися в Івано-Франківську. Однак і в Харкові хоче відновити медичний центр. Таким чином розвиватиме інтервенційну онкологію у різних регіонах України.

  Медик в Івано-Франківську працює і в державній, і у приватній лікарнях. Він вважає: навіть якщо людина не може сплатити за своє лікування, вона все одно повинна отримати медичну допомогу на високому рівні.

  Читайте також: Прикарпатські працівники “екстренки” придбали для ЗСУ позашляховик

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!