Лікарі розводили руками: прикарпатка почала вишивати фелони для священників і зціліла

 • Софія Климович з Перегінського, що на Прикарпатті, хворіла раком гортані. Ковтати було так боляче, що лікарі припускали: помре голодною смертю. Але після вишивання церковних атрибутів вона одужала. Продовжує вишивати, має зараз навіть помічниць. Зараз кожен свій вишитий хрестик офірує за здоров’я військових.

  Понад пів тисячі священнослужителів у різних куточках України, Римі, Америці, Дубаї та ін. країнах світу одягають фелони, вишиті майстринею Софією Климович з Перегінського, що на Прикарпатті.

  “Галицькому кореспонденту” жінка розповіла, що вишиванням церковного одягу почала займатися понад 10 років тому, коли хворіла. Зараз вона здорова, з нею разом вишивають ще декілька жительок селища.

  “Тоді я тяжко хворіла, – розповідає Софія Юрківна. – Лікарі розводили руками, казали, що медицина безсила перед моєю хворобою. Я почала часто молитися і їздити по монастирях”.

  Майстриня розказала про випадок, що трапився з нею в Унівській Лаврі. Вона приїхала дуже раненько, зайшла, а вся святиня була у запалених свічах. Людей ще не було. Тому жінка почала сильно молитися і плакати, просити Бога про зцілення.

  У той момент зайшов ігумен і побачив розчулену перегінчанку, розпитав про її тривоги та біль. Священнослужитель порадив почати вишивати церковні атрибути.

  “Я вірю, що то була Божа воля і я почала вишивати, – каже майстриня. – Раніше я ніколи не вишивала. Господь дав мені випробування хворобою і Сам же згодом зцілив мене. Лікарі досі дивуються, бо симптомів та ознак хвороби немає”.

  Від того моменту в Унівській Лаврі Софія Климович почала вишивати. Вона почала частіше відвідувати намолене місце, а ігумен щоразу вчив жінку техніки вишивання фелонів. Згодом (це була перша робота майстрині) п. Софія вишила фелон для о. Йони. А з часом почалися замовлення не тільки від місцевих священиків, але й з області та України.

  Жінка розповіла, що вишила вже понад 500 одиниць церковних атрибутів. Вишила і подарувала фелон для Глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука. З його благословення також вишивала ризи для Папи Римського у зеленому кольорі, особливої круглої форми, як у Римі. За словами майстрині, найбільше в попиті фелони так звані бандерівські, вишиті нитками червоного з темно-коричневим кольором.

 • Вишиті роботи Софії Климович виконані із суворим дотриманням церковних канонів. Вишитий хрест на фелоні, який жінка подарувала Святославу Шевчуку, сам Блаженніший відзначив такими словами: “Багато бачив вишитих хрестів, але цей – особливий. То шедевр”.

  Майстриня зазначила, що вишити ризи, фелон досить непросто. Крім майстерності потрібні терпіння і час. Через це у більшості випадків п. Софії допомагають кілька вишивальниць з Перегінського. Пошити фелон може не кожна кравчиня, для цього потрібні вміння та навики.

  “Мені 67 років, – говорить жінка. – Свій день починаю і закінчую молитвою. Бог є любов, а вишивка, створена без любові, немає душі. Кожен свій хрестик, який кладу на полотно, офірую за здоров’я військових, за перемогу України. Нехай Всевишній оберігає всіх, хто нині на фронті”.

  Мар’яна ЛОКАТИР

  Читайте також: 11-річна франківка, танцюючи, зібрала 70 тисяч і передала їх Притулі

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!